Osječanke furiozne u derbiju začelja

Sjajan su posao napravile rukometašice Osijeka u 21. kolu Prve lige. U dvoboju s izravnim konkurenticama za ostanak Osječanke su potpuno deklasirale Zamet s 31:18 (17:8) te tako napravile veliki korak prema ostanku u najjačem rangu.

Ekipa Zdenka Kordija bodovno se izjednačila s Riječankama te se sada nalazi na devetom mjestu s 14 bodova, koliko ima i Zamet ispod njih, a od Sesveta na 12. mjestu sada su udaljene već ugodnija tri boda.

Siloviti ulazak u susret

Teško su Osječanke mogle poželjeti bolji ulazak u susret kojeg su dočekale pod imperativom pobjede. Realizirale su prva četiri napada i povele 4:0 za nepune četiri minute primoravši gostujućeg trenera već tada na minutu odmora. Nije pomoglo gošćama jer domaće su igračice nastavile „mljeti“ pa su u 10. minuti već imale 8:2. Tada je uslijedila mala kriza, Zamet je prepolovio zaostatak s tri uzastopna pogotka, ali se potom nakon nove minute odmora, koju je ovaj puta pozvao trener Zdenko Kordi, ponovno pokrenula osječka ekipa. Sjajno su domaće igračice igrale u obrani, a u napadu su bez previše muke pronalazile rješenja. Tako su serijom 4-0 u 27. minuti povele s osam razlike (15:7), a na odmor su otišle s devet pogodaka prednosti (17:8).

Ni u nastavku Osječanke nisu smanjivale ritam, obrana je i dalje bila iznimno čvrsta, a u napadu se nije upadalo u probleme. To je donijelo dodatno povećanje vodstva na 23:11 u 44. minuti i tada je bilo jasno i kako „minus 15“ iz Rijeke iz prvog međusobnog susreta nije više nedohvatljivo. Bile su domaće rukometašice blizu, nakon što su kod „plus 13“ propustile dva napada konačno su povele i s 14 razlike (29:15) tri minute prije kraja. Na kraju to ipak nisu ostvarile, no to je i manje bitno, jer najvažnije je da su osvojeni važni bodovi, a s ovakvim izdanjem i dodatno si podignule samopouzdanje uoči same završnice prvenstva.

ŽRK Osijek su s po šest pogodaka predvodile Petra Frančić i Ana Pehar, Katarina Borac skupila je deset obrana, dok je najefikasnija kod Zameta bila Nikolina Pleša (4).

Cijeli susret u jakom ritmu

Nije čest slučaj da se u strijelce u osječkim redovima upiše čak deset igračica. Među efikasnijima bila je Nika Malovan, koja je zabila četiri, a istaknula je što je bio razlog ovako uvjerljive pobjede.

„Jako puno smo trenirale i pripremale se za ovaj susret pa je samim time došao i rezultat. Vjerovale smo u to, bile smo jedna drugoj podrška. Na poluvremenu je bio dogovor da nastavimo igrati isto, kao da je rezultat 0:0, uspjele smo u tome. Izdržale smo do kraja i odigrale svih 60 minuta kako treba. Trener je uspio svim igračicama pružiti minutažu. I Dea Čivić je postigla svoj prvi pogodak, drago mi je i zbog nje i ostalih koje su igrale. Sve smo dobile priliku i to je uz pobjedu najvažnije. Ovo su definitivno bodovi koji nam olakšavaju borbu za ostanak  ligi. Naravno da sad moramo nastaviti u istom ritmu, borit ćemo se do kraja i vjerujem ostvariti naš cilj“, poručila je srednja vanjska ŽRK Osijek.