Mursa izjednačila omjer u finalnoj seriji

Pokazali su osječki odbojkaši da se i zagrebačku Mladost ove sezone može pobijediti. U drugoj finalnoj utakmici za prvaka Hrvatske, Mursa je u Gradskom vrtu svladala najbolju momčad u državi s 3:1 u setovima (22:25, 25:17, 25:22, 25:19) i tako nanijela prvi poraz Mladostašima od početka natjecateljske godine, nakon njihovih čak 29 uzastopnih pobjeda!

U osječkom sastavu našao se i Ivan Đirlić koji se ozlijedio prije nekoliko dana u prvom dvoboju, ali je „stisnuo zube“ i pomogao suigračima, ovaj puta u nešto drukčijoj ulozi nego do sada. Naime, trener Zvonimir Bogdanović odlučio ga je koristiti na poziciji libera dok je ulogu primača-pucača preuzeo Michal Marszalek. U prvom setu gosti su pokazali zbog čega su sve do nedjelje navečer bili nedodirljivi na domaćoj sceni i susret su uspješno otvorili. Međutim, sve nakon toga bilo je u znaku Narančasto-plavih. U drugoj dionici preokret je započeo dolaskom na servis Danila Vukovića koji je, baš kao i u Zagrebu, odigrao na visokoj razini. Razornim je početnim udarcima „načeo“ Zagrepčane, a kada su Osječani stigli do prednosti, više je nisu ispuštali pa je bilo 25:17. U trećem setu Mursa je nastavila u istom ritmu, značajnije se odvojila na 21:16, da bi Marszalek je iskoristio treću set-loptu i bilo je to 2-1.

Osam uzastopnih poena u četvrtom setu!

Mladost se pokušala vratiti u igru, povela i četvrtom setu i držala vodstvo do rezultata 16:17. No, uslijedila je tada sjajna serija osječke momčadi koja je osvojila osam uzastopnih poena i to na fantastične servise Ante Giljanovića. Odlično je funkcionirao i blok, napad također, tako da je treća meč-lopta pretvorena u konačnih 3-1. Nekoliko stotina gledatelja moglo je s igračima proslaviti pobjedu i sada svi zajedno s dosta optimizma iščekuju sljedeću utakmicu koja je na rasporedu u četvrtak, 2. svibnja u Zagrebu.

„Jako smo zadovoljni ovom pobjedom. Mislim da je kad-tad morala doći i najbolje je što se to dogodilo baš sada, u finalnoj seriji i pred našim navijačima. Uz male uspone i padove pokazali smo da se možemo boriti za naslov prvaka. Opet je atmosfera u Gradskom vrtu bila fantastična, zahvaljujući svima koji su nas došli bodriti i podržati. Sada se moramo malo odmoriti i pripremiti za sljedeću utakmicu koja nas čeka već u četvrtak“, rekao je srednji bloker Paul Viloria Marquez.