Rukometaši u dodatne kvalifikacije

Rukometaši Osijeka poraženi su u posljednjem, 10. kolu Lige za ostanak kod Dubrave s 27:24 (12:9) te će za ostanak u Paket24 Premijer ligi morati odigrati dodatne kvalifikacije. Osječanima su se uz vlastiti poraz poklopili i nepovoljni ishodi gotovo svih konkurenata pa su na kraju u krugu čak pet momčadi s po 19 bodova zbog lošijih međusobnih omjera na kraju zauzeli osmo mjesto, kao i četvrtoplasirana Dubrava.

Dubrava prelomila u završnici

Osječki će premijerligaš tako za ostanak u najvišem rangu odigrati dvije utakmice protiv doprvaka Prve HRL Jug ili Sjever, odnosno Umaga ili Siska, a ždrijeb će biti održan u utorak. U njemu bi Osječani trebali biti favoriti, što će trebati potvrditi i na parketu u dva susreta. Prvi će se igrati 22. svibnja u dvorani Zrinjevac, dok će uzvrat biti 25. ili 26. svibnja u gostima.

Protiv Dubrave su Osječani lovili zaostatak većim dijelom susreta, a Zagrepčani su najveću prednost stvorili uoči odlaska na odmor (12:8). Domaćin je prednost održavao do sredine drugog poluvremena kada su gosti serijom 4-0 koju je zaključio vratar Hećimović izjednačili na 17:17. U 54. minuti Osijek je bio na pogodak zaostatka (23:22), a onda je Dubrava s dva uzastopna pogotka osigurala pobjedu, a time i ostanak u društvu najboljih.

Karlo Vašarević bio je najefikasniji strijelac u osječkim redovima s osam pogodaka, a u ukupnom poretku sa 167 pogodaka prvenstvo je završio kao drugi najbolji strijelac Paket24 Premijer lige. Fran Čurić zabio je šest, dok je Dino Hećimović skupio devet obrana, a zabio je i jedan pogodak. Dubravu su predvodili Marin Lisac i Ivan Barbić sa po sedam pogodaka.

Pripremiti se za kvalifikacije

„Psihološki je ovo bila jako teška utakmice za obje momčadi. Nerealno je bilo očekivati da se čupamo u Zagrebu kada su ju oni okarakterizirali kao utakmicu stoljeća. Bili smo dosta nervozni u prvom poluvremenu, imali smo dva promašena sedmerca te još dva neuspjela pokušaja na prazan gol. U drugom smo se dijelu priključili i igrali pogodak na pogodak sve do 55. minute. Treba čestitati mladosti Dubrave koja je puno smirenije privela utakmicu kraja. Nama ostaje da se dobro pripremimo za kvalifikacije i dokažemo da tu nismo trebali biti“, rekao je trener RK Osijek Frano Veraja.