Vrijeme je za pobjedu u derbiju!

Još Bijelo-plavi čekaju na pobjedu u derbijima na Opus Areni. U dvije prethodne utakmice s Hajdukom, po jednoj protiv Dinama i Rijeke Osijek je uspio osvojiti samo dva boda od mogućih 12 što je loše i takav trend bi bilo dobro što prije promijeniti. Ako je moguće, već ove nedjelje kada Modri drugi puta stižu u goste Zekićevim izabranicima. Ljetos smo imali vodstvo protiv njih od 2:0 sve do 70. minute, a onda se dogodio rezultatski preokret i protivnik je s dva gola iz kaznenih udaraca u samome finišu stigao do punog plijena. I ovih se dana, u jeku velike nogometne VAR afere dosta komentira način na koji su suci donosili odluke na toj utakmici, međutim, izgubljeno se ne može vratiti.

Svaki igrač mora dati sve od sebe

Današnji dvoboj na najljepšem stadionu u Hrvatskoj počinje u 17,30 sati i Osječanima dolazi u jednom lošijem razdoblju kada su ispali iz Kupa. Dinamo je trenutno u boljem ozračju ako je i kod njih cijela sezona u znaku turbulencija, ali su se u posljednje vrijeme stabilizirali.

Oba poraza protiv njih u ovoj sezoni nismo zaslužili, barem je moj dojam takav. I u Zagrebu smo imali dosta šansi, a gol za 2:1 primili smo i tada u zadnjim minutama. Sada je vrijeme da i nas malo sreća nagradi. Naravno da ćemo morati biti jako borbeni i svatko iz sebe treba izvući maksimum. Moramo vjerovati u najbolje, ali i odigrati odličnu utakmicu da bismo pobijedili, poručio je standardni portugalski stoper u osječkim redovima Andre Duarte.

Podsjećamo da su sve raspoložive ulaznice rasprodane još u utorak što je već postala praksa kada su derbiji na Opus Areni. Od 15,30 na navijačkom platou u krugu stadiona bit će upriličen koncert popularnog osječkog benda Gužva u šesnaestercu, a prije početka susreta je ponovno predviđena prigodna koreografija u povodu ovotjednog 77. rođendana Bijelo-plavih.