
Kako se moglo i pretpostaviti, velika je borba za titulu u državnom prvenstvu u futsalu. U petak je Osijek Kandit smanjio prednost svoga protivnika iz Makarske na 2-1 i omogućio si nastavak finalne serije. Atmosfera iz dvorane Zrinjevac već je “opjevana” u javnosti, zaista je bila odlična i silno poticajna Bijelo-plavima u njihovoj ogromnoj želji da se domognu velikoga cilja. Bez onakve podrške, usuđujemo se reći, naš prvoligaš jako bi teško došao u situaciju da se i dalje bori za naslov…
“Bilo je opet fantastično što se toga tiče. Hvala navijačima, napravili su opet sjajnu atmosferu. Hvala i mojim igračima koji su pokazali da za nas nema odustajanja. Nije nas poljuljalo ni vodstvo Novog Vremena nakon prve dvije utakmice, niti njihova prednost koju su imali nakon prvog poluvremena na našem terenu. Pokazali smo ne samo kvalitetu, nego i mentalnu snagu da to preokrenemo u svoju korist. Nastavljamo našu borbu, vjerujući u sebe i ono što radimo”, pričao je u petak u kasnim večernjim satima Carmine Tarantino, trener Osječana.
Momčad ponovno mora biti na maksimumu
Podsjećamo da se finale igra na tri dobivene utakmice, a četvrta je na rasporedu već u ponedjeljak, 2. lipnja, ponovno od 20 sati. Opet je veći psihološki pritisak na strani Osijek Kandita jer Makarani i dalje imaju prednost, a i u slučaju novog poraza – opet bi o tituli odlučivali na svom terenu.
“Ne opterećujemo se time. Pritisak uvijek postoji kada igraš za nešto veliko, kao mi u ovakvoj situaciji. To je nešto normalno u takvim okolnostima. Očekujem i u nadolazećem susretu da se naši igrači bore od prve do posljednje sekunde, kao što su to radili i do sada. Vidjeli ste i petak koliko nam je momčad bila srčana i željna uspjeha. Morat ćemo i u ponedjeljak opet dosegnuti svoj maksimum kako bismo stigli do izjednačenja u ukupnom omjeru”, dodao je Tarantino.
U momčad se vraća Nejc Hozjan, slovenski reprezentativac koji svakako ima značajnu ulogu u osječkim redovima, a u prethodnom ga dvoboju nije bilo zbog žutih kartona. Ne treba nimalo dvojiti da ćemo i ovaj puta gledati odličan futsal kao i da će Zrinjevac iznova biti pun!