
Odigrane su četvrtfinalne utakmice Hrvatskog nogometnog kupa za žene. Nama je svakako bila najzanimljivija ona, odigrana u Zagrebu između Agrama i Osijeka. Uoči ovoga susreta Zagrepčanke su svakako imale ulogu favorita jer se bore za titulu prvakinja dok su naše djevojke ove sezone u Ligi za ostanak. Na kraju je sve nekako ispalo prema očekivanjima, budući da je domaća ekipa slavila s 3:1.
Aktualne prvakinje su naprosto trenutno kvalitetnije u odnosu na Osječanke koje igraju u posve izmijenjenom sastavu u odnosu na vrijeme svoje dominacije u domaćem ženskom nogometu. Doduše, povele su gošće golom 16-godišnje Lane Popić u 15. minuti i činilo se da bi na odmor mogle otići s minimalnom prednošću. No, Agram je ipak uspio izjednačiti golom iz kaznenog udarca u 37. minuti. Odlučujuće razdoblje ove utakmice bilo je o početne tri minute drugog poluvremena, kada su domaće igračice uspjele dvaput zatresti suparničku mrežu. Bilo je tada jasno da će ŽNK Osijek jako teško uspjeti doći do nekakve ponovne neizvjesnosti.
Još od samoga početka bilo je primjetno da osječka vratarka, još jedna 16-godišnjakinja Sara Rabar ima problema s koljenom, ali ipak nije tražila zamjenu i pokušala je hrabro izdržati sve do kraja utakmice. Ipak, morala je biti zamijenjena u 50. minuti kada je u vratarske rukavice uskočila igračica Anna Ivanova (na klupi nije bilo pričuvne golmanice) i čak se iskazala s nekoliko dobrih intervencija, uostalom nije primila nijedan pogodak…
Gošće su igrale u sastavu: Rabar (’50. Ivanova), Korimova, Unal, Žuljević, Alajbegović, Klapan, Đukić (’77. Muhvić), Barišić (’77. Ereš), Von Stefenelli, Tomić (’69. Krunić) i Popić. Tako se favorit probio do polufinala u kojem će još igrati Hajduk, Dinamo i Međimurje, sve četiri ekipe koje se natječu u Ligi za prvaka Hrvatske. Dodajmo da je Dinamo bio bolji od osječkog drugoligaša LIO-a rezultatom 4:1.
I dok se u Zagrebu nije ni moglo očekivati nekakvo čudo, možda ipak pomalo iznenađuje prethodni visok poraz Osijeka u 3. kolu Lige za ostanak, na gostovanju u Velikoj Gorici. Tamo je Gorica slavila s uvjerljivih 3:0. U sljedećem kolu naše će djevojke gostovati kod ekipe Splita.
FOTO: ŽNK Osijek