
Atletska sezona na domaćoj sceni nastavljena je pojedinačnim državnim prvenstvom za juniorke i juniore, održanom u Karlovcu. Svoje su predstavnike, kao i na svakom natjecanju, imali i Osječani koji brane boje AK Slavonija-Žito, a kući su se vratili s dvije osvojene medalje. Zanimljivo je istaknuti kako su obje izborene u istoj disciplini – u bacanju kladiva.
Posebno je uspješna bila Paula Šljivac koja se izborila za najsjajnije odličje s rezultatom 47,47 metara. Broncu je zaslužio Marko Adamović s daljinom 43,82. Zasluge za ove uspjehe svakako pripadaju i treneru Benjaminu Lovriću koji radi i s Paulom i s Markom. Uvjeti za natjecanje bili su dosta teški s obzirom na sparno vrijeme, a u osječki Crveno-plavi vjerojatno bi osvojili još poneku medalju da su na raspolaganju imali kompletan kadar. Međutim, ispriječile su se ozljede i bolesti nekih članova koji bi se zasigurno upustili u borbu za mjesto na pobjedničkom postolju.
FOTO: AK Slavonija-Žito