
Nikakvoga popusta nogometašice Osijeka nisu imale za svoje gošće iz zadarskog Donata u zaostaloj utakmici još iz 1. kola državnog prvenstva. Igralo se u nedjelju na Gradskom vrtu, a Osječanke su svoje suparnice ispratile s više nego uvjerljivih 11:0. Po tri su pogotka postigle Balić i Damjanović, dvostruki strijelac bila je Lojna dok su po jednom protivničku mrežu pogađale Živković, Lubina i Lucia.
U utakmicu smo krenule čvrsto, ozbiljno i odlučno, pa smo već u ranoj fazi igre stekle veliku prednost. Donatu jednostavno nismo dopustile ništa niti u jednom trenutku. Doduše, drugo smo poluvrijeme započele u malo lakšem i sporijem ritmu, no o našoj odličnoj igri i totalnoj dominaciji najbolje svjedoči konačan rezultat, rekla je iskusna Mateja Bulut.
Osječanke su prve na ljestvici s 30 osvojenih bodova, slijede Split s 24 i Hajduk s 22 boda. U sljedećem kolu naše će djevojke gostovati u Velikoj Gorici, međutim, prethodno ih idućeg vikenda očekuje četvrtfinalni dvoboj nacionalnog Kupa protiv Hajduka na Poljudu.