
Grad Osijek, Zajednica osječkog sporta i Glas Slavonije ponovno organiziraju svečanost pod nazivom „Sportaš godine“. Ova već tradicionalna manifestacija održat će se iduću srijedu, 29. travnja, s početkom u 12 sati u Koncertnoj dvorani Franjo Krežma. Bit će to 68. izbor najuspješnijih sportaša, sportskih kolektiva i sportskih djelatnika za doprinos razvoju sporta grada Osijeka u 2025. godini. Na jednom će se mjestu tako okupiti brojni sportaši i oni koji aktivno sudjeluju u sportskim aktivnostima na ovim prostorima, a koji su nas u protekloj godini veselili svojim uspjesima na domaćoj i međunarodnoj sceni.
Priznanja će se, kako je to već i uobičajeno, dijeliti u kategorijama: najuspješniji sportaš i sportašica grada Osijeka, najbolji sportski kolektiv, najuspješniji trener, zatim najbolji parasportaš, sportaš gluhih i sportski kolektiv parasporta/sporta gluhih. Dodijelit će se i Trofej „Kuna“ darovitim sportašicama i sportašima grada Osijeka između 12 i 18 godina, a bit će tu i dva priznanja koja dodjeljuje dnevni list Glas Slavonije.
Podsjećamo, prošle su godine laureati bili tenisačica Donna Vekić, članica TK Tennis Talents koja je ovo priznanje primila već 12. put, te Aurel Benović, gimnastičar Osijek-Žita. Njegov trener Vladimir Mađarević proglašen je najboljim u toj kategoriji, dok je najuspješniji sportski kolektiv bio VK Iktus s dvostrukom krunom.