
U pretposljednjem kolu Lige za ostanak nogometašice Osijeka bile su vrlo uvjerljive protiv nedorasle ekipe Splita. Rezultat od 7:1 zapravo najbolje svjedoči o nekakvom odnosu snaga na terenu Gradskog vrta i neravnopravnom dvoboju. Trostruki strijelac bila je Petković, dok si po jedan pogodak postigle Von Stefenelli, Popić, Alajbegović i Đukić. Već do isteka prvog poluvremena bilo je 4:1, a zapravo je sve bilo jasno nakon prvih pola sata igre, kada je na semaforu bilo 3:0.
„Odigrale smo dobru utakmicu, plan je bio pritisnuti ih od samoga početka i nametnuti im naš ritam. To smo i uspjele, a golovi su bili samo šlag na torti. Drago mi je da nas je napokon nagradilo i da smo pred domaćom publikom odigrale ovakvu utakmicu. Ovo nam je sigurno dobra doza samopouzdanja uoči posljednjeg kola, kako bismo sezonu završili na pravi način“, izjavila je Katarina Đukić.
Pozornost je u VIP loži privukla predsjednica NK Osijek Alexandra Végh koja je došla pogledati ovu utakmicu u pratnji svojih suradnika s Opus Arene. Tom prilikom joj je predsjednik ŽNK Osijek Bojan Bodražić uručio dres s brojem 25, a upravo je toliko titula državnih prvakinja osvojio ovaj kroz povijest vrlo uspješni sportski kolektiv iz našeg grada. Osječanke su već otprije osigurale čelnu poziciju u ovoj mini-ligi, što znači da će u konačnom poretku Magenta lige na kraju sezone zauzeti peto mjesto.
FOTO: ŽNK Osijek