
Rukometašice Osijeka ovog će vikenda odigrati svoju posljednju gostujuću utakmicu ove sezone. I u njoj će sigurno tražiti bodove kako bi mogle što mirnije privesti ovo prvenstvo kraju. U sklopu 25. kola Prve hrvatske rukometne lige, osječke će rukometašice gostovati kod Koke u Varaždinu, u susretu koji je na rasporedu u nedjelju, 10. svibnja, s početkom u 17 sati.
Na krilima sjajne Petre Frančić i njenih 12 pogodaka, Dorićev je sastav već jednom ove sezone uspio savladati nedjeljne protivnice. U toj prvoj utakmici, odigranoj sredinom siječnja, Osječanke su dominirale od početka do kraja i koliko god su se Varaždinke trudile sustići zaostatak, to im nije uspijevalo. Želja je takvu partiju ponoviti ovog vikenda i još jednom savladati Koku, odnosno doći do bodova koji bi mogli biti presudni za siguran i miran ostanak u ligi. Podsjetimo, do kraja prvenstva još su ostala dva kola, a Pume su na desetom mjestu ligaške ljestvice s 20 osvojenih bodova i samo dva boda više od Sesveta i tog 12. mjesta koje će po završetku voditi u niži rang. Koka je pak sedmoplasirana s 23 boda i blagi je favorit u ovom dvoboju, posebice kada uzmemo u obzir prednost domaćeg terena.
„Ovaj nam je susret od izuzetne važnosti, susret u kojem tražimo bodove kako bismo mirno priveli sezonu kraju i bili nadomak osiguranog mjesta u najelitnijem krugu natjecanja. Naglasak, kao i uvijek, stavljamo na dobru i čvrstu obranu, iz koje mirnije i lakše možemo postizati golove. Znamo da će utakmica biti fizički i psihički zahtjevna, ali vjerujemo u nas i našu borbenost te se nadamo da ćemo se u naš grad na Dravi vratiti s vrijedna dva boda“, najavila je Osijekova golmanica Katarina Borac.
Njena ekipa ovog vikenda gostuje u Varaždinu, a onda će za tjedan dana na Zrinjevcu ugostiti Dugo Selo ’55 i zaključiti još jednu prvoligašku sezonu. Uz, nadamo se, osiguranu sljedeću.