
U Zagrebu su održana dva kadetska prvenstva Hrvatske, a riječ je o starijim kadetima i kadetkinjama te onima koji se natječu u mlađekadetskoj konkurenciji. Članovi osječke Slavonije Žito osvojili su dvije brončane medalje. Lana Barišić bila je treća na 60 metara s preponama, a isti je uspjeh ostvarila i u skoku u vis. U trkačkoj je dionici istrčala vrijeme 9,57 sekundi, dok je letvicu preskočila na visini 1,59 metara. Može se reći kako je time potvrdila svoju svestranost. Broncu je osvojio i nešto mlađi Mislav Oršolić na 60 metara s vremenom 8,32 sekunde, a na 200 metara je bio četvrti (28,10) te i on svakako zaslužuje čestitke. U istoj dvorani je upriličen i seniorski miting, pri čemu je najbolji rezultat od troje osječkih predstavnika ostvario Roko Dimić na 200 metara, a trčao je 22,25 sekundi.
FOTO: AK Slavonija-Žito