Vijesti /22 veljače 2025

Podijeli

Treća sreća protiv Mladosti?

U prvom međusobnom susretu ove sezone odbojkašice Osijeka uzele su set protiv Mladosti. U drugom su pak opasnije zaprijetile i uzele dva seta. Danas nas očekuje njihov treći međusobni dvoboj, a svi se nadamo da će na kraju biti i tri osvojena seta protiv aktualnih državnih prvakinja. Ova će se utakmica odigrati u sklopu 14. kola Superlige, a na rasporedu je u nešto ranijem terminu - od 15 sati u maloj dvorani Gradski vrt.

Pokazale su odbojkašice Osijeka ove sezone da se mogu nositi s igračicama Mladosti. Prije nešto više od dva mjeseca ove su se ekipe susrele u četvrtfinalu kupa, a Osječanke su u Gradskom vrtu dobrano namučile Mladost. Nakon nešto više od dva sata odbojke, gostujući je sastav uspio pronaći rješenje za motivirane Žokice i na koncu slavio 3:2. U setovima je to izgledalo ovako 25:23, 21:25, 10:25, 25:21, 12:15, što dovoljno govori o borbenosti i kvaliteti Osječanki u tom dvoboju. Ne samo da su pružile otpor aktualnim državnim prvakinjama, već su im ozbiljno parirale, a malo je samo nedostajalo da se Žokice domognu i polufinala hrvatskog kupa. Iz tog susreta sada sigurno mogu izvući neke pouke, a one će im danas biti od velike koristi jer po treći put ove sezone snage će odmjeriti sa sastavom Mladosti. Treća sreća, pomislit će osječki ljubitelji odbojke. No, ne treba zaboraviti kakav će se sastav naći s druge strane mreže, podsjeća na to osječka prvotimka Taisa Weinand.

„Ekipa je to koja se bori za prvo mjesto na tablici, trenutno je bodovno izjednačena s vodećim Dinamom. Dobar su kolektiv, ove su sezone igrale Ligu prvakinja i svjesne smo da nas očekuje teška utakmica. Mislim da svakako imamo svoje šanse jer smo u posljednjem susretu izgubile 3:2 i pokazale da možemo igrati s njima. Motivirane smo, dobro treniramo i nadamo se da ćemo tu energiju pokazati i na terenu“, istaknula je Weinand koja je po trenutnoj statistici najbolji server lige.