
Baš veliku, zapravo ogromnu šansu imali su odbojkaši Murse Osijek u drugoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske. Vodili su 2-1 i u četvrtom setu imali 20:17, kasnije i čak pet meč lopti, međutim, nisu ih uspjeli iskoristiti, Mladost se snagom iznimne volje i požrtvovnosti izdignula iznad situacije koja se činila gotovo beznadežnom i na kraju stigla do pobjede i izjednačenja 1-1 u ukupnom omjeru. Šteta, teško se oteti dojmu da gosti nisu odigrali ništa posebno, a i uz puno pogrešaka, posebno na početnom udarcu, Mursa je imala sve u svojim rukama… Prvi set su Osječani dobili bez ikakvih problema, u drugom je prednost cijelo vrijeme bila na strani mladostaša, dok je u trećem ponovno dominirala osječka momčad. No, što vrijedi kada se u odlučujućim trenucima nije pronalazio način kako završiti dobar posao… Otišla je ta dionica utakmice na stranu gostiju (31:33) i psihološka je prednost odmah bila na strani Mladosti. Vidjelo se to u petom setu kojega su raspoloženi Grk Chandrinos (29 poena) i suigrači dobili relativno lako. Na kraju je bilo 2:3 (25:19,19:25,25:17,31:33,10:15) tako da je Mladost ovaj puta stigla do brejka.
„Ipak nismo mogli nadomjestiti ozlijeđenog Buzdugana koji je prilično rano morao zaključiti utakmicu. Iako su zamjene, posebice Jakovac, odgovorile postavljenog zadaći, ipak je Ukrajinac vrlo bitna karika za nas. Ako ga uspijemo oporaviti i svaka sljedeća finalna utakmica će proteći u velikoj borbi. Ovako smo ipak bili hendikepirani njegovim izlaskom, iako je proradio slavonski inat i stigli smo nadomak pobjede. Idemo sada malo odmoriti pa se onda što bolje pripremiti za novo gostovanje u Zagrebu gdje sve kreće praktički ispočetka“, izjavio je trener Dario Fančović.
Činjenica je da se u četvrtak neuobičajeno puno griješilo na obje strane, a brojnim je gledateljima sigurno na živce išlo i učestalo VAR provjeravanje poena. Posebno u situaciji kada su u četvrtom setu Osječani već proslavili pobjednički poen, a igra se, nakon sudačke provjere, ipak morala nastaviti…
„Naravno da imamo za čime žaliti, ali bi sport bio suviše jednostavan kada bi svaki puta iskoristili priliku koju dobijete na terenu. Dečki su pokušali, dali su apsolutno maksimum sa svoje strane, međutim, protivnik je u nekim presudnim trenucima bolje reagirao i čestitam mu na pobjedi. Mladost je znala iskoristiti izlazak našeg Ukrajinca koji je rješavao brojne situacije na mreži, kompletan je blok mogla tada usmjeriti na Andrića koji je dao sve od sebe, ali teško je stalno poentirati. No, još ću jednom podsjetiti kako smo igrali protiv odlične momčadi koja do prije tri, četiri dana nije izgubila niti jednu utakmicu u Superligi, sve do naše pobjede u Domu odbojke. Natjerali smo ih još jednom da igraju na granici svoga maksimuma. Idemo u Zagreb bez nekog posebnog opterećenja koje je ipak na strani našeg protivnika. I s obzirom na njihova ulaganja i sve ostalo. Pokušat ćemo opet biti bolji, kao što je bio slučaj u prvom dvoboju i ako nam se otvori prilika – iskoristiti je. Ono što sigurno znamo je da će svaki pojedinac iznova dati svoj maksimum“.