
Kako bi nogometaši Osijeka barem nakratko odahnuli kada bi u nedjelju (17,30) na svojoj Opus Areni dočekali, odnosno bolje je reći izborili pobjedu nad Istrom 1961. Tri boda u jednoj utakmici nisu ostvarili već poprilično dugo, bilo je to još u 8. kolu, odnosno 28. rujna ove godine kada su slavili na gostovanju kod Gorice. Sada je na redu ogled 16. prvenstvene runde u kojoj su Bijelo-plavi domaćini Puljanima, a oni su sve samo ne poželjan suparnik Osječanima gdje god da se igra(lo).
“Ponovit ću još jednom – znamo u kakvoj smo situaciji i jasno je da se moramo maksimalno potruditi da bismo ostvarili pobjedu. Nakon iscrpljujućeg dvoboja kojega smo imali u Kupu s Varaždinom, prvo ćemo vidjeti koji su nam igrači najspremniji za ovako važan ispit koji nas sada očekuje. Praktički smo mogli održati samo jedan trening u međuvremenu, više je to bila regeneracija po povratku iz Varaždina. Znamo da su Puljani vrlo nezgodan suparnik, opasni u tranziciji s brzim igračima prema naprijed i vrlo dobrom veznom linijom. Svi ovoga trenutka moramo biti svjesni što nam je činiti, počevši od mene, pa do kompletne momčadi i svih ostalih. Jasno je da Osijeku nije mjesto pri začelju, ali ljestvica ne laže”, rekao je trener Željko Sopić.
Sve je sasvim jasno. Osječani se mogu uzdignuti samo nekim nizom pozitivnih rezultata, a nakon prethodnih remija protiv Lokomotive i Vukovara 1991, sada bi im jako dobro došao pun pogodak protiv opasne Istre. U prvom međusobnom susretu u ovoj sezoni Zeleno-žuti su bili uspješniji, iako se ne može reći da su pritom bili i bolji na terenu. Međutim, gosti su previše toga promašili, tako da im vodeći gol Omerovića nije bio dovoljan niti za bod, budući da je protivnik u drugom poluvremenu uspio zabiti dva i pobijediti.
“Gledao sam uživo tu utakmicu i pritom je nogomet potvrdio koliko može biti ćudljiv i nepredvidljiv. Osijek je mogao imati dva-tri gola prednosti, a izgubio je. Nadam se da će ovaj puta rezultat biti drugačiji, puno bolji i ljepši za nas i za naše navijače, koje ću u i ovaj puta pozvati da dođu podržati naše dečke. Iako imamo dosta problema, nema nikakvog alibija – idemo dati maksimum i učiniti sve za pobjedu”, dodao je kormilar Bijelo-plavih.
FOTO: Borna Jakšić (NK Osijek)