
Kakav šokantan dan na Opus Areni! Samo 24 sata nakon što se nakratko očitovala o trenutnoj situaciji i perspektivi NK Osijek u kontekstu izgubljenih izbora za mađarskog premijera Viktora Orbana, predsjednica Bijelo-plavih, Mađarica Alexandra Vegh je povukla iznenadne poteze koji su odjeknuli i među osječkim navijačima. Razriješila je dužnosti prvo dosadašnju članicu Uprave i direktoricu Valentinu Koprivnjak, a odmah potom i sportskog direktora Alena Petrovića!
Doduše, već neko vrijeme se u kuolarima spominjalo da bi na kraju sezone moglo biti određenih promjena, no predsjednica je odlučila – požuriti. Pritom se u kratkom klupskom priopćenju nije navodio bilo koji razlog ovakvih poteza, nego samo činjenica da je došlo do raskida suradnje.
“Zahvaljujemo mu na angažmanu i doprinosu tijekom njegova mandata u NK Osijek. Klub posebno cijeni njegov profesionalan i korektan pristup prilikom završetka suradnje, pri čemu je vodio računa o najboljim interesima Kluba. NK Osijek nastavlja s cjelovitim procesom restrukturiranja, usmjerenim na jačanje sportskih i operativnih temelja Kluba, unaprijeđenje rezultata te povratak na razinu konkurentnosti kakva se očekuje od NK Osijek. Klub je u potpunosti fokusiran na ostvarenje svojih ciljeva, jačanje prve momčadi te stvaranje uvjeta za dugoročnu stabilnost i uspjeh, kako na terenu, tako i izvan njega. Sve aktivnosti nastavit će se u skladu s navedenim prioritetima, uz jasnu odlučnost da se Klub unaprijedi i vrati na razinu kojoj teži”, istaknuto je u obraćanju za otkaz Petroviću.
U slučaju Koprivnjak sve je ostalo na šturoj obavijesti, također uz “dobre želje”, dakako – negdje drugdje. Tako je završila 20-godišnja era prve žene na direktorskoj poziciji u jednom hrvatskom nogometnom klubu. Petrović je, pak, okončao svoj treći mandat u ulozi sportskog direktora, a u prilog mu nije išla činjenica da je momčad, slagana pod njegovom palicom, u stresnoj borbi za ostanak, a do prije šest kola je bila posljednja na ljestvici. Doduše, Osijek trenutno ima velikih 7 bodova prednosti nad Vukovarom, ali mu je ovo definitivno jedna od najgorih sezona u HNL-u.
Sada se postavlja pitanje tko će popuniti upražnjena mjesta, itekako važna za klupsko funkcioniranje. Nikakvih navještaja o tomu s Opus Arene za sada nema, a spominjanje Marka Babića i Gabora Vegha, inače brata predsjednice Alexandre, u sferi je uobičajenog nagađanja. A možda u tome nešto zaista ima… Vjerujemo da znatiželja navijača i javnosti neće predugo čekati na službene odgovore.