
Prvu utakmicu u novoj kalendarskoj godini MNK Osijek Kelme odigrat će u subotu, 4. siječnja, protiv vinkovačke momčadi Aurelia Futsal Boso. Susret u dvorani Zrinjevac počinje u 17,30, a za ulaznicu treba izdvojiti 5 eura. Riječ je, dakle, o slavonskom derbiju u SuperSport Hrvatskoj malonogometnoj ligi u kojem Osječani definitivno imaju ulogu favorita s obzirom da zauzimaju drugo mjesto na ljestvici s 18 bodova iz osam dosadašnjih kola, dok je Aurelia na devetoj poziciji s četiri osvojena boda.
"Vratili smo se u dobru formu s početka sezone, kada smo ostvarili onaj niz od četiri uzastopne pobjede. Oporavili su nam se neki bitni igrači, što nam svakako puno znači, a i pobjeda na gostovanju u Makarskoj nas je napunila samopouzdanjem. Derbiji su uvijek neizvjesni i bez obzira na trenutni poredak, ne treba se zavaravati da će nam biti lako pobijediti u subotu. Oni su odlična mlada momčad, vrlo potentna s nekolicinom odličnih pojedinaca i nisu slučajno u najvišem rangu natjecanja. Ponovno očekujem navijačku podršku uz koju smo uvijek jači", izjavio je osječki prvotimac Matias Mijić koji je nekada nastupao za Vinkovčane.
Prilika je Osijek Kanditu zadržati drugo mjesto iza vodećeg Olmissuma koji ima četiri boda više i u 9. kolu gostuje kod „fenjeraša“ Rijeke.