
Dramatično od prve do posljednje minute, kako valjda i priliči prvom službenom slavonskom derbiju nakon dugo godina. U utakmici 5. kola Paket24 Premijer lige - Lige za ostanak koja je trajala sat i 40 minuta (!), rukometaši Bjelin Spačve iz Vinkovaca nakon velike su borbe svladali Osijek s 30:29 i dodatno zakomplicirali stanje na ligaškoj ljestvici. Osječani su ostali na četvrtom mjestu, ali s 12 osvojenih bodova koliko sada imaju i peta Spačva, šesti Zamet te sedmi Rudar s utakmicom manje.
Velik su motiv imale obje momčadi – osvojiti vrijedna dva boda s kojima bi si olakšali nastavak prvenstva i borbu za ostanak. Veći je imperativ, doduše, imala Spačva koja se uoči utakmice nalazila na gorućem sedmom mjestu, ali dva su boda mogla dobro doći i Osječanima koji bi se eventualnom pobjedom barem malo odvojili od opasne zone. S tim na umu, Verajini su izabranici bolje i motiviranije otvorili ovaj susret i poveli s 5:3, ubrzo povisili na 9:7, a onda upali u crnu rupu. Naime, Osječani su u minuti ostali bez tri igrača – prvo je zbog prekršaja isključen kapetan Zrno, zatim je zbog preranog ulaska u igru prilikom izmjene s vratarom isključen Borna Oršolić, da bi u sljedećem napadu Spačve ostali i bez Noe Mandića zbog prekršaja nad Zovkom. Vinkovčani su ponuđenu priliku iskoristili, nadoknadili zaostatak i preokrenuli rezultat u svoju korist postavivši 12:10. Na kratki predah se pak otišlo sa 16:14.

Domaći su se igrači odmah na početku drugog dijela uspjeli odvojiti na +4. S druge strane, osječki su rukometaši pokušali uhvatiti kakav-takav zalet što je, doduše, bilo malo zahtjevnije nego inače jer se vrijeme malo-malo zaustavljalo. Potvrđuje to, na koncu, i ukupno 17 isključenja i 13 sedmeraca, pri čemu je 9 bilo u korist domaćeg sastava.
Ipak, uspjeli su Osječani na krilima Borne Oršolića i Šimuna Banovića u 51. minuti izjednačiti na 25:25 i vratiti utakmicu praktički na početak. Imao je osječki sastav i dodatnu, glasnu podršku s tribina budući da je u Vinkovce pristigao lijep broj Osijekovih navijača i vjerujemo da im je upravo to i dalo snage za povratak u utakmicu. Pa ipak, nisu imali dovoljno hrabrosti i sreće u onim ključnim trenucima koji su mogli prelomiti susret pa su, primjerice, izgubili loptu u kontri pred samim golom i promašili prazan gol izdaleka. Na samom kraju – 30:29 za Spačvu i veliki žal u osječkim redovima.

„Dobro smo ušli u utakmicu. Pripremili smo se dobro i ispoštovali sve što smo se dogovorili. Bila je tamo pred kraj prvog poluvremena crna rupa gdje smo napravili par nepotrebnih i glupih tehničkih pogrešaka, što su oni iskoristili i odvojili se. Trudili smo se kroz cijelu utakmicu vratiti u život, a pred kraj smo u spjeli doći do potpunog egala. Naših par neiskusnih pogrešaka je na kraju dovelo do konačnog rezultata… Čestitao bih svojoj ekipi na izuzetnoj borbi do samog kraja, borili smo se kao lavovi bez predaje, ali morat ćemo tražiti bodove u sljedećoj utakmici. Sretno Spačvi u nastavku prvenstva…“, poručio je nakon susreta mladi Borna Oršolić.
Najbolji strijelac u osječkim je redovima bio Karlo Vašarević koji je postigao osam pogodaka, čime je postao i trenutno najbolji strijelac Paket24 Premijer lige s ukupno 121 pogotkom. Borna Oršolić, David Čičak i Marko Maganić po četiri su se puta upisali u strijelce, a važan obrambeni učinak imao je kapetan Matej Zrno. Rukometaši Osijeka sada ostaju na četvrtom mjestu ligaške ljestvice, ali s jednakim brojem bodova kao i pola lige i morat će se dobrano pomučiti u nastavku prvenstva. No, prvo slijedi reprezentativna stanka, a onda će Osječani 28. ožujka na Zrinjevcu ugostiti Umag.