
Iako utakmica u Kašteli nije imala nikakvu posebnu vrijednost u smislu eventualnih promjena na prvenstvenoj ljestvici Superlige, Ribola Kaštela i Mursa Osijek su prikazali odbojku zbog koje vrijedi doći na tribine. Bio je to dvoboj pun preokreta, na kraju i dramatike, a bodovi su pripali Osječanima koji su slavili s 3:2. Prvi je set pripao Mursi (25:19), potom je sljedeća dva osvojio domaćin (27:25, 25:19), da bi potom gosti s Drave stigli do izjednačenja (23:25) kada se već kaštelanskoj publici činilo da bi njihovi ljubimci i drugi puta ove sezone mogli slaviti u međusobnim ogledima s Narančasto-plavima. I onda su naši dečki i odlučujući, peti set odradili na visokoj razini te ga dobili s 15:13, što su znali i proslaviti na parketu.
“Ništa nam to posebno nije bodovno značilo, ali smo im vratili za poraz u Osijeku. Pokazali smo da smo bolji, odigrali smo tamo s puno motiva i to je način na koji treba igrati momčad koja želi osvajati nove trofeje. Andrića nije bilo jer je dobio poštedu, izostao je i kapetan Bogdanović, dok je Buzdugan po dogovoru odigrao samo dva seta. Onda smo se malo izmiješali i to se pokazalo jako dobrom rotacijom. Mladi Stojković je odlično odradio svoju rolu u bloku, potom je otišao na korektora, da bi Grgić ušao na poziciju srednjeg blokera, a ja sam u četvrtom setu dobio priliku kao tehničar umjesto Bakonjia koji je također odigrao jako dobro. Mogli bismo reći da smo pobijedili na osječki pogon jer su osim Đirlića i Busaka-Vidakovića u postavi bili sve domaći dečki, a i njih dvojica su već dugo ovdje, pa ih smatramo domaćima. Bio je užitak igrati, borili smo se za svaku loptu, baš je sve ispalo odlično”, rekao je Lovro Škugor.

Znalo se i prije tog derbija da će Mursa završiti osnovni dio sezone u Superligi na drugom mjestu, a već ovoga tjedna na red dolaze utakmice čiji je ulog itekako velik. U utorak i srijedu, 17. i 18. ožujka, u maloj dvorani Gradski vrt bit će odigran Final Four MEVZA lige, na kojem ćemo vidjeti dvije najbolje hrvatske momčadi te predstavnike Austrije (Zadruga AICH/DOB) i Mađarske (MAV Elöre-Foxconn). U polufinalu će, prvoga dana od 17 sati, snage odmjeriti Mursa i Mladost, što će im biti četvrta utakmica od početka aktualne sezone. Prethodne tri dobili su Zagrepčani koji stoga dolaze kao favoriti u Osijek.
“Pokazali su da su trenutno bolji, iako je zadnji puta bilo 3:1 u setovima i vidjeli smo da se može i protiv njih računati na nešto više. Prošli puta su praktički nijanse odlučivale, a sada se nadamo da bismo mogli i do pobjede. Što će nam trebati u odnosu na prethodne dvoboje? Možda neki njihov lošiji dan, a da mi budemo na svom maksimumu. Oni su izgubili samo četiri seta do sada u državnom prvenstvu, odlični su ove sezone i to im moramo priznati. Unatoč tomu, idemo ih pokušati dobiti. Znamo da možemo, da smo blizu onoga što opet želimo dosegnuti. Ipak je ovo borba za prvi trofej u ovoj sezoni, želimo biti najbolji što možemo, posebno jer nam je ovo premijerna završnica MEVZA lige, tako da smo svi maksimalno motivirani. Nastojat ćemo iskoristiti domaći teren, stoga pozivamo sve navijače da nas dođu podržati, ali i pogledati u oba dana vrlo kvalitetne utakmice”.
Dodajmo na kraju da je ulaz u malu dvoranu Gradski vrt tijekom oba dana besplatan.