
Iako su većinu utakmice dominirale, rukometašice Osijeka na kraju su morale spašavati bod. U napetoj završnici, nakon prve i jedine gostujuće serije od četiri pogotka, odgovornost je u osječkim redovima preuzela Lea Hren koja je u posljednjih pet sekundi silovito skočila i s devet metara zatresla mrežu za 26:26. U sklopu 23. kola Prve hrvatske rukometne lige, Osijek i Zrinski tako su na Zrinjevcu podijelili bodove u trećem međusobnom ogledu ove sezone.
Poprilično je uvjerljivo Osijek otvorio ovaj susret. Ili bolje rečeno – poprilično je uvjerljivo Mia Jozanović otvorila ovaj susret budući da je na samom početku postigla tri pogotka. Na golu je pak sjajna bila Katarina Borac, pa su gošće prvi put zatresle mrežu tek u 10. minuti, i to preko hrvatske reprezentativke Paule Posavec. Dominirao je domaći sastav u prvom poluvremenu i uspješno održavao prednost od uglavnom četiri pogotka, sve do posljednje dvije minute kada su rukometašice Zrinskog tu razliku uspjele malo smanjiti. Na predah se tako otišlo s 12:10 na semaforu.
Jedna Lea dovela Zrinski u prednost, druga izjednačila za Osijek
Iz svlačionica su se nešto odlučnije vratile gostujuće igračice koje su u svega tri minute uspjele preokrenuti rezultat u svoju korist. Sljedećih 20-ak minuta igralo se praktički gol za gol, uz minimalnu inicijativu Puma koje su u 53. minuti uspjele postaviti 25:22. I činilo se tu da će u miru privesti kraju ovu utakmicu, ali gošće iz Čakovca se i dalje nisu predavale. Na krilima Lee Franušić zaredale su četiri uzastopna pogotka i naposljetku dovele Osječanke u situaciju da u posljednjoj minuti moraju spašavati bod(ove) na Zrinjevcu. Odgovornost je sada pak preuzela Lea iz domaćih redova koja je neobranjivo pogodila za neriješen ishod.
„Krenule smo dosta dobro i motivirano, išle smo po oba boda. Htjele smo stvarno tu pobjedu danas jer nam je bilo izuzetno bitno da izvučemo bodove kako bi imale šanse biti šeste na kraju sezone. Nakon ovakve završnice, dobar je i bod, no mislim da rezultat na kraju nije realan jer smo dominirale u svakom segmentu današnje utakmice. Što je, tu je. Zrinski se također borio, te cure igraju dobar rukomet i uspjele su izvući bod i možda se malo sretnije vratiti kući. Mi smo odigrale dobro i mislim da nam je ovo sada samo podstrek za preostala tri susreta do kraja sezone“, podijelila je golmanica Katarina Borac koja je bila među najboljima u domaćem kadru.
Borac je u 16 navrata sačuvala svoju mrežu, pri čemu je skinula i dva pokušaja iz kontre! Među najučinkovitijima bila je naravno i Lea Hren koja je donijela bod, ali i koja je upisala sedam pogodaka te podijelila četiri asistencije. Mia Jozanović šest se puta upisala u strijelce, a Petra Frančić i Žana Bulatović po pet puta, pri čemu je Bulatović bila stopostotna. Rukometašice Osijeka ostaju sedmoplasirane, ovaj put s 22 boda dok Bjelovar na šestom mjestu, za kojim teže, ima bod više. U sljedećem će kolu gostovati kod trećeplasiranog Splita 2010.