
Na najljepši mogući način rukometašice Osijeka oprostile su se od domaće publike za ovu sezonu. Pred svojim su navijačima u sklopu 25. kola Prve hrvatske rukometne lige svladale ekipu Sinja s 33:29 i tako joj uzvratile za poraz u njihovom prvom međusobnom susretu. Ovom pobjedom Osječanke su se učvrstile na osmom mjestu ligaške ljestvice, sada s tri boda prednosti upravo pred Sinjom koji je devetoplasiran.
Nije pobjeda bila imperativ, ali bila je velika želja Kordijevog sastava. Pokazale su njegove rukometašice ove godine doista sjajne partije, a jednom takvom su se htjele oprostiti i od Zrinjevca i domaće publike. Sinj je za tu prigodu bio zahtjevan protivnik, ali ne i nesavladiv. Imale su osječke rukometašice i motiv više s obzirom da je Sinj slavio u njihovom prvom međusobnom ogledu, pa su sada htjele uzvratiti za taj poraz. Prvih je pola sata proteklo u dosta ravnopravnom tonu i odmjeravanju snaga, pa se na odmor otišlo tek s minimalnom prednošću gošći 16:17. U nastavku su Osječanke pak preuzele inicijativu. Odmah na početku drugog poluvremena mini serijom 4:1 došle su na dva pogotka prednosti. No, gostujući se sastav nije predavao pa je odmah uzvratio s tri uzastopna gola, dok su domaće uporno pokušavale slomiti njihov otpor. To su i uspjele u samoj završnici. Posljednje izjednačenje bilo je u 48. minuti, a onda su u 52. minuti Osječanke prvi put došle na tri gola prednosti i nagovijestile da bi se od Zrinjevca mogle oprostiti s dva boda. Do kraja su tu prednost još i povećale, bilo je u jednom trenutku i +5, a onda je Gutić iz gostujućih redova postavila konačnih 33:29.
„Bilo je preko tjedna nekih zdravstvenih tegoba u našim redovima, ali igračice su se još jednom iskazale. Neću reći i dokazale, jer to su već učinile tijekom sezone koju smo željeli potvrditi i pobjedom u posljednjoj domaćoj utakmici. Ovo su odigrale i za svoje zadovoljstvo, a na kraju su adekvatno nagrađene. Sinj je bio dobar protivnik, ali kada se lomilo u završnici, mi smo vukli prave poteze“, istaknuo je Osijekov trener Zdenko Kordi.
Po tko zna koji puta ove sezone, najučinkovitija je u domaćim redovima bila Petra Frančić s 10 pogodaka! Frančić je, dodajmo, trenutno peti najbolji strijelac lige s ukupno 164 pogotka. Mia Jozanović sedam se puta, a Žana Bulatović šest, upisala u strijelce. Rea Kruljac četiri je puta zatresla mrežu, a zanimljivo, golmanica Katarina Borac obranila je dva sedmerca! U posljednjem kolu rukometašice Osijeka gostovat će u Labinu kod Rudara koji je ovaj vikend pripremio pravo iznenađenje svladavši zagrebačku Lokomotivu s 26:25.