Vijesti /12 veljače 2025

Podijeli

Rukometašice protiv Zrinskog idu po četvrtfinale Kupa

Rukometašice Osijeka očekuje treći uzastopni susret na domaćem parketu. Ovaj put u okviru Kupa Hrvatske. Pokušat će izabranice Zdenka Kordija danas izboriti četvrtfinale, a na tom putu stajat će im Zrinski iz Čakovca s kojim će od 18 sati odmjeriti snage u Športskoj dvorani Zrinjevac.

Osječke rukometašice prolaz u osminu finala Kupa Hrvatske izborile su još krajem listopada kada su poprilično uvjerljivo svladale Vinkovce s 46:13. Sada ih u ovoj fazi natjecanja očekuje dobro poznati protivnik s kojim su nedavno u sklopu prvenstva odigrale vrlo zanimljiv dvoboj. Podsjetimo, rukometašice Osijeka i Zrinskog već su se jednom susrele ove sezone, i to prije točno mjesec dana. Osječane su tada u Čakovcu slavile pogotkom Mije Jozanović u doslovce posljednjoj sekundi utakmice. U odnosu na taj susret, u ekipi Zrinskog bilo je dosta promjena. Klub je sporazumno raskinuo ugovor s trenerom Vladimirom Vujovićem, a jučer je predstavljen novi trener Neven Hrupec koji je nekoć vodio i Podravka Vegetu. Ipak, Hrupec neće debitirati danas u Osijeku, već će na klupi sjediti netko od pomoćnika.

„Stiže nam Zrinski kojeg smo nedavno u Čakovcu pobijedili u zadnjoj sekundi, ali njihova se ekipa u proteklih desetak dana pojačala s dvije nove igračice. Kup je malo drugačija vrsta natjecanja kojeg karakterizira to da ponekad ne pobjeđuju favoriti, nego smo svjedoci čestih iznenađenja. Mi i dalje nismo kompletni, sada nas je uhvatila i gripa za koju se nadamo da se neće više širiti. Ipak, u najavi utakmice nema kalkukacija. Želja nam je da, tko god istrči na teren, da svoj maksimalni angažman i vjerujemo da će to biti dovoljno za pobjedu i plasman u četvrtfinale“, podijelio je osječki trener Zdenko Kordi.

FOTO: ŽRK Osijek