Vijesti /16 ožujka 2025

Podijeli

Rukometašice pokazale karakter i osvojile vrijedan bod

Teško zarađen, ali vrlo vrijedan i zaslužen bod osvojile su osječke rukometašice ovog vikenda. U sklopu 18. kola 1. HRL Žene na svom su Zrinjevcu upisali prvi remi ove sezone, i to protiv riječkog Zameta. Sada su pak osmoplasirani sastav lige sa 17 osvojenih bodova.

Motivirane i odlučne došle su riječke rukometašice u Osijek sa željom da uzvrate za poraz u njihovom prvom međusobnom ogledu. Nakon onog početnog odmjeravanja snaga, gošće su preuzele inicijativu i nakon serije od četiri pogodaka odvojile se upravo na plus četiri. Mia Jozanović uspjela je posljednja zatresti mrežu prije znaka za kraj poluvremena, pa se na odmor otišlo s 11:14.  Razbudile su se Osječanke u drugom dijelu i odmah na početku uspjele smanjiti tek na gol zaostatka (15:16). No, razbranila se tu riječka golmanica Šegota koja je zaustavljala sve osječke pokušaje i nije dopuštala poravnanje. Zamet je pak ponovno preuzeo inicijativu na parketu, a u 46. minuti imale su gostujuće rukometašice čak pet pogodaka prednosti. Činilo se tu kao da je pobjednik jasan i da će bodovi otputovati za Rijeku, ali Kordijeve su se igračice uporno odbijale predati. Malo po malo topile su prednost Riječanki, a kada je 50-ak sekundi prije kraja Frančić zabila za 25:26, tinjala je nada da će domaći sastav moći do boda. U sljedećem napadu gošće su napravile tehničku pogrešku i imale su Pume 17 sekundi da poravnaju rezultat. Odgovornost je preuzela Lea Hren koja je nepropisno zaustavljena, pa je izborila sedmerac i još jednu vrijednu priliku. Taj je zadatak pak hladnokrvno odradila Petra Frančić koja je uspješno realizirala svoj četvrti sedmerac, a osmi pogodak na ovoj utakmici, za 26:26 i tako sačuvala vrijedan bod na Zrinjevcu.

„Sve čestitke mojim igračicama. Lea Hren i Katarina Borac zaigrale su nakon stanke, odradile su trening i pol, ali pokazale su želju da pomognu i nadam se samo da neće obnoviti ozljede. Ekipa je pokazala ono na što sam upozoravao i prethodnu utakmicu, koju smo igrali protiv Podravke, a to je da se treba boriti do kraja bez obzira na to u kakvoj se situaciji nalazimo. Ovaj iskazani karakter najveća je vrijednost ovog dvoboja jer im ništa nije poklonjeno. Krvavo su zaradile ovaj bod“, ponosno je podijelio osječki trener Zdenko Kordi.

Bila je ovo prava ekipna pobjeda, a Osječanke su baš kao što je i sam trener naglasio, ponovno pokazale karakter i hrabrost. Najviše je puta mrežu zatresla Petra Frančić koja je postigla osam pogodaka i skočila na četvrto mjesto najboljih strijelaca lige. Po četiri pogotka upisale su oporavljena Lea Hren, Rea Kruljac i Mia Jozanović. Slijedi im tjedan dana odmora jer su u idućem kolu trebale igrati protiv Trešnjevke koja je odustala od natjecanja, pa će Pume upisati pobjedu u 19. kolu.