
Osječka je ekipa dogurala do finala i u potpunosti opravdala očekivanja.
Lijep su uspjeh ostvarile rukometašice koje su nastupale za Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera na UniSport Finalsima u Poreču. Djevojke iz ekipe UNIOS-a osvojile su stigle do završne utakmice u borbi za odličja i osvojile srebro. Prvo su u polufinalu svladale splitski UNIST rezultatom 31:25, da bi potom u vrlo zanimljivom finalu poražene od zagrebačkog UNIZG-a s 25:29. U svakom slučaju, ekipa je u potpunosti opravdala očekivanja.
„Možemo biti ponosni na djevojke i način na koji su predstavljale naše Sveučilište. Pokazale su karakter, zajedništvo i kvalitetu kroz cijeli turnir. Naravno da ostaje žal za najsjajnijim odličjem, posebno kada se došlo do tog finala… No, srebrna medalja na završnici UniSport Finalsa uspjeh je koji nas sve veseli. Čestitam našoj ekipi na svemu što je pokazala u Poreču“, rekao je trener Zoran Dorić kojemu je pomagala Mirija Adžaga.
Na ovom su natjecanju igrale: Dora Pajić, Leona Grgić, Rea Kruljac, MiaJozanović, Ana Vrdoljak, Ana Javorić, Lara Vrajić, Lea Strasser, Ema Jelečević, Josipa Dorić, Tea Strusa, Karla Solina, Sofija Martinčević, Klara Crnoja i Iva Perić. Posebno je priznanje pripalo Miji Jozanović koja je bila najbolji strijelac turnira.
Foto: UniSport Finals