
Rukometašice Osijeka s gostovanja se vraćaju s vrlo važna dva boda. U sklopu 17. kola 1. HRL Žene uvjerljivo su svladale Zelinu s 29:21 i tako upisale drugu pobjedu u njihovom drugom međusobnom susretu, čime su zaslužile i skok na sedmo mjesto ligaške ljestvice.
Vrlo požrtvovno pristupile su Pume ovom susretu, svjesne njegove važnosti. Josipa Josipović i Žana Bulatović su, primjerice, još uvijek u procesu oporavka, a inzistirale su da budu u sastavu, kao i Rea Kruljac te Petra Frančić koje su se vratile nakon gripe i nastupile unatoč tomu što desetak dana nisu trenirale. S obzirom na takav pristup igračica, ništa se osim pobjede nije moglo ni očekivati. Od početka utakmice preuzele su inicijativu, a uz golove navedenih igračica postavile su 4:7 već u 10. minuti. Nisu se mogle posve opustiti jer su rukometašice Zeline uporno pokušavale parirati i u par su navrata došle tek na minus jedan, ali Osječanke su smireno privele kraju prvo poluvrijeme s 12:15.
Osječku igru predvodile 20-godišnjakinje
Ako je u prvom dijelu bilo imalo neizvjesnosti, u drugom su ju dijelu riješile. U 35. minuti Frančić je započela, a onda četiri minute kasnije i završila osječki niz od pet pogodaka. S druge strane, domaći sastav nije zatresao mrežu čak sedam minuta, što su Osječanke iskoristile i odvojile se na nedostižnih 14:22. Pitanje pobjednika već je ovdje bilo posve riješeno, a na koncu je mlada Hana Hodak, rođena 2007. godine, postigla zadnji pogodak i postavila 21:29. Općenito su Pume jučer igrale na pogon mladih igračica. Još uvijek nedostaju standardne Pehar, Hren i Borac, pa su u sedmorci, primjerice, bile Ledenčan, Grgić, Jozanović, Strusa i Vrdoljak koje su sve rođene 2005. godine! Trener Zdenko Kordi ove sezone sve više promovira mlade osječke snage koje malo po malo skupljaju vrijednu minutažu.
„Upisale smo dva vrlo bitna boda koja su nam popravila stanje na tablici. Koliko je ova utakmica bila bitna za obje ekipe, pokazuje i rezultat nakon prvog poluvremena gdje se nismo mogle značajno rezultatski odvojiti. U drugom smo dijelu ušle čvršće u obrani i na to gradile brze golove iz kontre i polukontre. Pokazale smo da možemo igrati u dosta izmijenjenom sastavu, mlađe cure dobile su svoju priliku i maksimalno ju iskoristile, što mislim da je odraz kvalitetnih treninga i rada. Iduće kolo nam dolazi nakon reprezentativne stanke kada očekujemo ekipu Zameta na domaćem terenu gdje opet idemo u borbu za nove bodove“, istaknula je Rea Kruljac kojoj je ovo bila zasad najbolja predstava u osječkom dresu.
Postigla je Kruljac čak sedam pogodaka, a zapaženu je ulogu odigrala i u obrani. Sedam puta u strijelce se upisala i Petra Frančić, a Leona Grgić je bila stopostotna s četiri pogotka koliko je zabila i Žana Bulatović. Slijedi reprezentativna stanka, a prvenstvo se nastavlja 15. ožujka.