
Izabranici Frane Veraje pokušat će ovaj vikend isprati gorak okus nakon tijesnog poraza na domaćem parketu od Varaždina. Priliku za popravak dojma imat će u subotu od 18 sati kada će u Kutini odmjeriti snage s Moslavinom u sklopu 2. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak.
Dobro se poznaju rukometaši Osijeka i Moslavine jer već godinama igraju međusobno. Još prije pet godina bili su protivnici u sklopu Prve hrvatske rukometne lige Sjever, a danas se susreću u okviru najvišeg ranga hrvatskog rukometa. No, kod njihovih se dvoboja ništa nije promijenilo – i onda, a i sada, njihove je međusobne susrete krasila brza i agresivna igra. Protekle su se sezone dvaput susreli, u Kutini su odigrali neriješeno, a u Osijeku su bolji bili domaćini. Ova će utakmica u subotu zasigurno biti od velike važnosti za obje momčadi budući da su u Ligi za ostanak startale s porazima. Osječani su na svom Zrinjevcu poraženi od Varaždina, a Moslavina je izgubila u gostima kod Rudara, pa će taj kiks pokušati ispraviti na vlastitom terenu. Nešto će se sigurno pitati i Verajine igrače koji su trenutno drugoplasirani na ligaškoj ljestvici dok je ekipa iz Kutine na šestom mjestu s tri boda manje.
„Za vikend nas očekuje zahtjevno gostovanje u Kutini kod jedne zanimljive i brze ekipe. Sada imaju novog iskusnog golmana Sladoljeva te, kao i uvijek, ludu podršku s tribina. Nakon velikog razočarenja u prvom kolu, jasno je da bez stopostotnog angažmana nema bodova za nas, pogotovo u gostima. Vjerujem da brz povratak nazad, čvrsta obrana, pametni potezi u napadu i vjera jedni u druge mogu neutralizirati taj kiks iz prvog kola“, iskreno je podijelio Osijekov desni vanjski David Čičak.