
Rukometaši Osijeka nisu se uspjeli iz Kutine vratiti s bodovima. Vodili su veći dio susreta, ali domaći je sastav uporno hvatao zaostatak i nije dopuštao veće rezultatsko odvajanje. Nakon napete i relativno izjednačene utakmice 2. kola Paket24 Premijer lige-Lige za ostanak, Moslavina je na kraju slavila pred svojim navijačima s 31:29.
Dobro se poznaju ekipe Osijeka i Moslavine još od ranije, pa je uvodni dio susreta ponudio ono početno odmjeravanje snaga. Prvih 15 minuta proteklo je tako u dosta izjednačenom tonu, a onda su Osječani preuzeli inicijativu. Na papiru možda jesu bolja momčad, ali teško je u hrvatskom rukometu uzeti bodove na gostujućem terenu. No, Verajini su izabranici dobro krenuli, a na poluvremenu imali prednost od dva gola (13:15). U nastavku su brzo povisili na +4, a domaćini su odmah odgovorili s četiri uzastopna pogotka. Drugo je poluvrijeme tako ponudilo dosta ravnopravniji dvoboj, ali Osječani su ipak držali konce igre - sve do 48. minute kada su Botinčan i Rupčić pokazali drugi crveni karton na utakmici, ovaj put osječkom kapetanu Zrni. Da je Zrno jedna od ključnih karika osječke obrane, vidjelo se nakon njegovog izlaska jer Verajini igrači u tom trenutku nisu najbolje reagirali. Moslavina je to u svojoj domaćinskoj atmosferi iskoristila i preuzela inicijativu u doslovce zadnjih pet minuta utakmice. Odlučujućih pet minuta jer su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist i na koncu slaviti s 31:29.
„Teško gostovanje, malo smo načeti otišli u Kutinu i isprobavali tamo neke nove varijante. Dobro smo se držali, vodili skoro cijelu utakmicu, a onda nas je malo poremetio crveni karton kapetana. Obrambeno tu nismo najbolje odreagirali. S druge strane, Moslavini je gorilo. Šteta jer smo dali sve od sebe, a u sastavu u kojem smo bili, mislim da smo dobro i izgledali. Bila je to utakmica na jednu loptu, a na kraju je otišlo na njihovu stranu. Mi se odmah okrećemo idućem kolu i Dubravi, to moramo dobiti i opet je mir u kući“, istaknuo je Osijekov trener Frano Veraja.
Sjajnu večer u osječkim je redovima imao Karlo Vašarević koji je bio stopostotan s deset pogodaka. David Čičak upisao je šest. Trećeplasirani Osječani u idućem će kolu na Zrinjevcu dočekati Dubravu, a utakmica je na rasporedu u subotu od 18 sati. Dodajmo kako je održan i ždrijeb parova četvrtfinala Kupa Hrvatske, a kuglice su spojile Osijek i Varaždin 1930. Susret je planiran 9. travnja u Varaždinu, a pobjednik će se osigurati pravo nastupa na Final4, odnosno na Festivalu rukometa u Poreču.