
Rukometaši Osijeka još od kraja listopada nisu upisali pobjedu u Paket24 Premijer ligi i večeras su konačno stali na kraj tom negativnom nizu. U možda i ključnoj utakmici za mirniji nastavak prvenstva, Osječani su savladali Rudar s 32:28 i, između ostalog, upisali prvu službenu pobjedu u ovoj kalendarskoj godini. Skočili su tako na četvrto mjesto ligaške ljestvice s 10 osvojenih bodova, doduše nakon nekompletno odigranog kola.
Pobjeda je bila imperativ. Svjesni da ne smiju pogriješiti i da moraju isprati gorak okus od poraza u Umagu, osječki su rukometaši vrlo motivirano otvorili ovaj susret 2. kola Lige za ostanak i već u 10. minuti imali pristojnu prednost od pet pogodaka (8:3). Međutim, gosti su ubrzo potvrdili da nas očekuje čvrsta, borbena i neugodna utakmica, pa su odgovorili upravo serijom 8:3 i već u 20. minuti izjednačili na 11:11. Držali su domaći ipak i dalje inicijativu u svojim rukama, a na odmor su otišli sa 17:15 na semaforu.

U nastavku su se odmah potrudili ugasiti bilo kakvu neizvjesnost. Raspoloženi Karlo Vašarević u 37. minuti povisio je na 22:17 i ponovno postavio onih +5 kojih su domaći više-manje uspješno održavali do kraja. Bilo je nervoze s obje strane, posebice kod trenera na klupama, a u 39. minuti gosti su ostali i bez Frana Subana koji je dobio izravni crveni karton nakon prekršaja nad Davidom Čičkom. Djelovali su Osječani dosta kompaktnije, čvršće i okretnije negoli prošlo kolo, što je urodilo plodom, pa su deset minuta prije kraja imali nedostižnu prednost od sedam pogodaka. Pokušala je momčad Andreja Trčka to sustići, u 55. minuti prepolovila je na -4, no domaći ovaj put nisu ispuštali bodove iz svojih ruku. Mirno su priveli susret kraju i upisali (pre)važnu pobjedu.
„Jedna od onih utakmica kada ti visi mač nad glavom i nemaš pravo na loš dan. Svatko od nas morao je dati sve od sebe jer su ovi bodovi danas jednostavno morali ostati na Zrinjevcu. Na kraju smo slavili s 32:28 i odmah je puno lakše. I danas smo radili puno gluposti, ali sreća nas je pomazila i bodovi ostaju na Zrinjevcu nakon osam kola što nismo uknjižili pobjedu. Lakše se diše…“, započeo je Karlo Vašarević svoje dojmove nakon susreta.

Upravo je Vašarević s devet postignutih pogodaka (iz 10 pokušaja!) bio najbolji strijelac večeras na Zrinjevcu, pri čemu je sa sedam metara bio nepogrješiv (4/4). Pratili su ga David Čičak i Marko Maganić koji su po šest puta zatresli mrežu.
„Lijepo je pobijediti. Nakon prošlotjedne ružne utakmice u Umagu, stvarno se danas lakše diše. Ispravili smo puno toga, još je dosta toga i ostalo, ali imamo vremena do kraja prvenstva. Slijedi nam grčevita borba za svaki bod i za ostanak u ligi. Idući vikend idemo u Čakovec, na jedno od najtežih gostovanja gdje bude puna dvorana. Očekuje nas sigurno paklena atmosfera, ali navikli smo na to. Idemo se tamo potući i dati sve od sebe za nove bodove“, zaključio je trenutno vodeći Osijekov topnik i ujedno drugi najbolji strijelac Paket24 Premijer lige s ukupno 97 postignutih pogodaka.