
Ne znamo kolika je baš utjeha Tomislavu Radotiću što njegova momčad ni sedmi puta u devet utakmica pod njegovim vodstvom nije primila pogodak, kada ih na domaćem terenu i ne postiže. Gorica, Varaždin i sada Lokomotiva, serija je to od tri utakmice na Opus Areni u kojoj nogometaši Osijeka nisu uspjeli zatresti suparničku mrežu. Remi 0:0 s Lokosima nije priželjkivani rezultat jer bi to bila samo pobjeda, no kada već nije izborena, onda ni bod nije tako loš. A imali su Bijelo-plavi barem pet velikih prilika, bili su pritom puno opasniji od svoga protivnika koji neupitno ima kvalitetu i nije slučajno dospio do pete pozicije na ljestvici. Čak u tri navrata strijelac je mogao biti Jakupović, međutim, on u subotu nije pronašao način kako svladati odličnog Posaveca. Vratar gostiju obranio je i udarce Jelenića i Teklića, dok je Kolarik također propustio “zicer” u samoj završnici, kada je glavom sa 4 metra, potpuno sam, promašio okvir vratiju.
“Po onome što se događalo na terenu i broju propuštenih prilika, svakako smo bili puno bliže pobjedi. Šteta što lopta niti jednom nije završila u mreži jer mislim da smo zaslužili sva tri boda. Doduše, lošije smo otvorili i prvo i drugo poluvrijeme, međutim, ipak smo kreirali dosta toga pred njihovim vratima. Posavec je bio odličan, a mi ćemo nastojati biti konkretniji u idućem kolu kada ćemo u goste Vukovaru. Ta će utakmica za sve nas u NK Osijek biti posebno važna i emotivna jer se igra na Gradskom vrtu. Osobno nisam rođeni Osječanin, ali jako dobro znam što taj stadion i što ovaj klub općenito znači našim vjernim navijačima. Zato ćemo učiniti sve kako bismo ostvarili još jednu pobjedu u gostima”, izjavio je Luka Jelenić.
Nedostaje Osječanima pravi golgeter, egzekutor koji bi “pospremio” nešto od tih brojnih pokušaja i udaraca u protivničkom kaznenom prostoru. A u najbližem susjedstvu, primjerice, Puljić svojim golovima i dalje drži Vukovarce iznad vode.
“Činjenica je da to već pomalo frustrira, baš ta spoznaja da stvaramo velike prigode, ali ih propuštamo, a s njima odlaze i bodovi. No, mislim da smo odigrali još jednu sasvim dobru utakmicu protiv kvalitetne Lokomotive koja je jako dobro selektirana. Nemam što prigovoriti dečkima, jedino nas muči ta realizacija i ne preostaje nam ništa drugo nego na treninzima pokušati popraviti takve stvari. Imamo se sada vremena dobro pripremiti za utakmicu u Gradskom vrtu za koji nas vežu tolike uspomene”, rekao je Radotić.