
Spustila se zavjesa na još jednu prvoligašku sezonu, a rukometašice Osijeka završile su u zlatnoj sredini tablice – na osmom mjestu. U posljednjem 26. kolu Prve hrvatske rukometne lige u Labinu su podijelile bodove s Rudarom odigravši 26:26. Uzevši u obzir da je tijekom susreta bilo čak 13 izjednačenja, remi je na koncu i najrealniji ishod.
Nakon početnog odmjeravanja snaga, inicijativu su preuzele domaće igračice koje su u 14. minuti povele s 9:5. No, Osječanke su odmah uzvratile nizom od četiri pogotka i, možemo reći, stvari vratile na početak. Gusto je bilo do kraja prvog dijela u kojoj su obje strane pokušale doći do kakve značajnije prednosti, a na koncu se u svlačionice otišlo s minimalnom prednošću Rudara 15:14, golom kojeg je postigla Ana Jajčević, inače najbolji strijelac lige.
Domaće rukometašice nešto su bolje otvorile i drugi dio susreta. Uz seriju 3:1, u 33. minuti došle su na tri pogotka prednosti. Pokušale su održavati tu razliku, ali Osječanke su imale snage za povratak pa su desetak minuta kasnije rezultat preokrenule u svoju korist. Pogađate – i Rudar je to nadoknadio. Prednost se tako selila s jedne na drugu stranu, bilo je jedno izjednačenje, pa drugo, treće… Posljednji pogodak pao je 45 sekundi prije kraja utakmice kada je Đuzel iz domaćih redova poravnala na 26:26. Imale su Osječanke priliku i slaviti na kraju budući da je Lea Hren izborila isključenje i sedmerac. No, Pume ga nisu uspješno realizirale, pa su se na koncu morale zadovoljiti bodom i osmim mjestom ligaške ljestvice.
“Bila je ovo jedna odlična utakmica za kraj sezone, mislim da je publika vidjela dva odlična protivnika i kvalitetan rukomet. Mogla je utakmica otići i na jednu i na drugu stranu, imali smo na kraju šansu za pobjedu iz penala, ali i ovaj bod je jako vrijedan i možemo biti zadovoljni i jedni i drugi. Ponavljam, prije svega, stvarno smo vidjeli dobar rukomet”, podijelio je osječki trener Zdenko Kordi.
Najučinkovitija u bijelo-plavim redovima bila je Petra Frančić koja je postigla 8 pogodaka, a koja je ujedno završila i na petom mjestu najboljih strijelaca lige s ukupno 172 gola. Kada se podvuče crta, bila je ovo vrlo dobra sezona Osječanki – bez stresa i straha za ostanak, u zlatnoj sredini tablice, s profiliranjem mladih igračica i na koncu, bez poraza u posljednjem kolu.