Vijesti /24 siječnja 2025

Podijeli

Pume traže bodove u Sinju

Samo tri dana nakon susreta sa Splitom, rukometašice Osijeka očekuje novi izazov. U sklopu 12. kola 1. HRL Žene, Osječanke gostuju u Sinju kod povratnica u elitno društvo. Utakmica je na rasporedu u subotu, 25. siječnja, u 16 sati.

Zahtjevan je ritam snašao izabranice Zdenka Kordija, posebice kada se uzme u obzir da je ekipa u nešto oslabljenom sastavu. Ovu srijedu tako, unatoč dobrom otporu, nisu mogle iznenaditi Splićanke i upisale su poraz nakon tri uzastopne pobjede. Pume već sutra očekuje nova utakmica, a ujedno i nova prilika za povratak na pobjedničke staze. Kako je i trener Kordi istaknuo, ekipa Sinja je vrlo dobro posložena i ima odličan spoj iskustva i mladosti. Trenutno drže deveto mjesto ligaške ljestvice s 10 osvojenih bodova. Ove su godine zasad upisale pobjedu protiv Trešnjevke, a u prošlom su kolu pružile odličan otpor zagrebačkoj Lokomotivi. U prvom dijelu susreta su čak i vodile, ali onda je Lokomotiva opravdala ulogu favorita. Neizvjesna utakmica očekuje Osječanke, no svakako će nastojati dati sve od sebe.

„Sinj se ove sezone vratio u prvu ligu i svojim dobrim igrama u prethodnim utakmicama pokazao da zaslužuje biti tu. Mi putujemo smireni i spremni, unatoč oslabljenom sastavu, jer smo već pokazale u utakmici protiv Splita da imamo snage za dobar rezultat. Važno nam je donijeti novu pobjedu i bodove u Osijek kako bismo izbjegli lošu seriju i zadržali visoko mjesto na tablici“, istaknula je Ana Vrdoljak, rukometašica Osijeka.