Vijesti /25 veljače 2025

Podijeli

Pume tijesno poražene od Koke, u Kupu će dočekati Podravku

Prvo poluvrijeme pripalo je Varaždinkama. Drugo pak Osječankama. Bilo bi pošteno da su onda i podijelile bodove, ali oni su na kraju otišli u Varaždin. Rukometašice Koke s minimalnom su prednošću 25:24 svladale Pume na Zrinjevcu u sklopu 16. kola 1. HRL Žene. Bio je ovo njihov drugi međusobni ogled ove sezone te druga pobjeda Koke.

Poprilično su samouvjereno gošće otvorile ovu utakmicu, pa su već nakon prve četvrtine imale tri pogotka prednosti koje su uspješno održavale kroz cijelo prvo poluvrijeme. Pokušale su Osječanke zaprijetiti i približiti se, ali najviše bi došle na minus jedan, pa bi onda opet uslijedila dva pogotka Koke. Semafor je nakon 30 minuta igre tako pokazivao 9:12, a bio je to alarm za Osječanke koje su u drugi dio susreta krenule značajno bolje. Trebalo im je svega sedam minuta da izjednače rezultat (14:14), a onda je uslijedila prava igra živaca. Lovile su Pume svako rezultatsko odvajanje Varaždinki, pa je utakmica bila neizvjesna do samog kraja. Parket su na koncu sretnije napustile igračice Vladimira Canjuge koje su uspješno očuvale svoju prednost.

„Čestitam našoj ekipi na borbenosti, zalaganju i angažmanu. Bilo je svega i svačega na terenu, zaslužili smo bod, a možda i dva. Tako je kako je. Još jednom čestitam protivniku na pobjedi, a svojim curama čestitam na borbenosti i angažmanu, zaslužile su svaku pohvalu“, poručio je osječki trener Zdenko Kordi nakon utakmice.

U njegovom je kadru ponovno sjajna bila Petra Frančić koja je imala stopostotan učinak sa sedam pogodaka. Lea Hren je pak zabila četiri gola, a Iva Ledenčan je upisala osam obrana. U sljedećem kolu osječke će rukometašice gostovati kod Zeline, a u međuvremenu su saznale i sljedećeg protivnika u Hrvatskom kupu. Dobile su definitivno najteži zadatak jer će u četvrtfinalu igrati protiv Podravka Vegete. Utakmica je planirana 12. ožujka u ŠD Zrinjevac.