Vijesti /28 veljače 2026

Podijeli

Rukometašice Osijeka upisale su treću uzastopnu pobjedu u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi i sada mogu znatno mirnije i rasterećenije na prvenstvenu stanku. Nanizale su pobjede protiv Zameta, Broda, a sada evo i Sinja kojeg su u sklopu 17. kola večeras svladale s uvjerljivih 33:26 i u najboljem se mogućem svjetlu pokazale pred domaćim navijačima. Uz ove tri vezane pobjede Pume su ugrabile i sedmo mjesto ligaške ljestvice sa 16 osvojenih bodova i tako stekle nešto ljepšu prednost u odnosu na ekipe iz donjeg dijela tablice.  

Od prve do posljednje minute osječke su rukometašice imale inicijativu. Povele su s 8:6, a samo par minuta kasnije tu su prednost preko Lee Hren i Petre Frančić povisile na 11:7. Pokušale su gošće to sustići, no svaki put kada bi zaprijetile, Osječanke bi odgovorile pogocima. Lijepo je bilo na popisu strijelaca tu vidjeti i Miju Jozanović koja se na parket Zrinjevca vratila nakon rehabilitacije. Podsjetimo, Jozanović je operirana još tijekom studenog kada joj je u osječkoj bolnici uklonjen oštećeni dio meniskusa, a sada se vratila svojoj ekipi kojoj će dakako biti od pomoći u nastavku sezone. Upravo je Mia postigla i posljednji pogodak u prvom dijelu susreta i postavila 18:13 s kojim se otišlo u svlačionice.

Osječanke u ključnim trenucima bile smirene i motivirane

Drugi dio susreta također je bio jednosmjeran. U 38. minuti domaće su preko Leone Grgić došle do najveće prednosti sa +7 i dileme više nije bilo. Pokušavale su rukometašice Sinja i dalje nadoknaditi taj zaostatak, ali Osječanke su bile motivirane i koncentrirane tijekom svih 60 minuta te mirno privele susret kraju.  

„Bila je ovo teška utakmica, ali znali smo što nas čeka jer je Sinj dobra ekipa. Na početku smo ušli nervozno, ali nakon tih 15 minuta smo uspjeli prelomiti i kako je vrijeme odmicalo, tako smo sve više držali utakmicu pod kontrolom. Čestitam Sinju na dobroj i borbenoj utakmici, imali želju jesu, ali mislim da smo mi ipak pokazali veću želju u tim nekim presudnim trenucima. Smanjili smo, kako smo se i dogovorili, one tehničke greške u napadu i odmah je tu neki bolji rezultat. Bitno da smo imali ove tri pobjede u nizu, da smo se popeli na tablici i sada imamo dva tjedna pauze tijekom kojih se moramo što bolje pripremiti za nadolazeće utakmice u kojima nas čekaju ekipe iz gornjeg dijela“, podijelio je nakon susreta svoje dojmove Osijekov trener Zoran Dorić.

Jozanović po povratku odigrala važnu ulogu

Vrijedi istaknuti kako je osječki sastav imao čak 53 šuta na gol, a najuspješnija u tome bila je Petra Frančić koja je u 12 navrata zatresla mrežu. Po četiri puta u strijelce su se upisale Leona Grgić, Lea Hren i Marija Rnić, a golmanica Katarina Borac upisala je 10 obrana. Važnu ulogu večeras je odigrala i povratnica Mia Jozanović koja je postigla dva pogotka, ali je izborila i tri sedmerca.

„Čestitam ekipi Sinja na dobroj i borbenoj utakmici koja je evo otišla u našu korist. Zadovoljne smo našom igrom, borbom, čvrstom obranom i realizacijom u napadu. Sve u svemu, jedna čvrsta i napeta utakmica do samog kraja. Sada nas čeka slobodan vikend kojeg ćemo iskoristiti da se vratimo iz nekih sitnih ozljeda i rekuperiramo, da možemo spremne dočekati nastavak sezone“, dodala je Jozanović.

Slijedi, dakle, dvotjedna prvenstvena stanka, a Pume će onda 14. ožujka gostovati kod Podravke.