
Na iznimno teškom, natopljenom travnjaku u Maksimiru kojega uslijed kiše jako dugo nismo vidjeli u takvom stanju, nogometaši Osijeka ostvarili su veliku pobjedu. Bijelo-plavi su golom Babeca iz 21. minute izborili polufinale Kupa i prvi puta u povijesti eliminirali Dinamo u međusobnim dvobojima u okviru ovoga natjecanja! Osim toga, kao povijesnu ispisujemo i činjenicu da je upravo ova generacija igrača NK Osijek prva koja je uspjela triput uzastopce slaviti protiv Modrih, pa će trener Coppitelli sigurno po tomu ostati upamćen kada se bude pričalo o njegovom opusu i učinku na osječkoj klupi…
„Pokazali smo ovom prigodom da osjećamo težinu i odgovornost prema dresu koji nosimo. Svjesni smo situacije u kojoj smo se našli, odnosno činjenice da smo u prethodnim utakmicama baš loše izgledali, ali smo u ovako bitnoj utakmici pokazali sasvim drugo lice. Jako je lijep osjećaj slaviti protiv jedne tako kvalitetne momčadi kao što je Dinamo i nastaviti borbu za trofej u Kupu. Presretan sam i zbog svog prvog gola za Osijek, ali mi je još puno draže što smo pobijedili, boreći se pritom kao lavovi, pa je stigla i nagrada kroz ovakav rezultat. U prvom poluvremenu smo mogli imati i veću prednost s obzirom na šanse koje smo stvorili, a u drugom dijelu je Dinamo stisnuo i nije nam bilo lako izdržati, ali smo svi zaista dali svoj maksimum i na kraju nam se itekako isplatilo“, izjavio je Hrvoje Babec.
Sjajan je na vratima bio Marko Malenica koji je po tko zna koji puta ove sezone potvrdio da je zasigurno najbolji vratar HNL-a. Obranio je sve što je išlo u okvir njegovih vratiju, a ovaj puta se u homogenoj i kompaktnoj cjelini vrlo dobrom partijom na krilnoj poziciji nametnuo Nail Omerović, posebice u prvih 45 minuta. Obrana je izdržala pritisak i nije bilo kikseva kao s Goricom, Rijekom ili Hajdukom u zadnje vrijeme, tako da je ovim trijumfom ispisana i najljepša rođendanska čestitka s obzirom na 27. veljače i 78. obljetnicu osnivanja kluba. Vremena za neko posebno slavlje ipak nema, budući da Osječanima već u subotu stiže nova, podjednako bitna utakmica, ovaj puta u borbi za bodove. Na Opus Arenu stiže Slaven Belupo, jedan od izravnih konkurenata u borbi za četvrto mjesto, tako da će to biti još jedna izazovna utakmica za Bijelo-plave, no u puno boljem ozračju nego da im se dogodila eliminacija iz Kupa, nakon tri neugodna uzastopna poraza u HNL-u.
FOTO: NK Osijek