Vijesti /07 ožujka 2025

Podijeli

Protiv Lokomotive je prilika za rezultatski zaokret

U 25. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige Osijek će u subotu, 8. ožujka, gostovati kod Lokomotive u Zagrebu (17,30 sati). Imaju Osječani četiri uzastopna poraza u državnom prvenstvu i jasno je da žele prekinuti taj niz i započeti seriju pobjeda kako bi se što prije vratili na četvrtu poziciju. Stoga je utakmica na stadionu u Kranjčevićevoj ulici itekako bitna za Bijelo-plave.

“Smatram da smo igrali dobro u naša dva posljednja susreta, posebno u Kupu protiv Dinama. Dobrim dijelom i utakmice sa Slaven Belupom bili smo na kvalitetnoj razini, dok nismo posustali s energijom. Ne može se reći da je protivnik zaslužio pobjedu jer nas nije niti nadigrao, niti posebno opasno ugrožavao. Fantastičan gol koji je postigao Jagušić ipak se rijetko događa, tako da bih rekao da smo izgubili spletom okolnosti. Činjenica je da u posljednje vrijeme nismo osvajali bodove, ali mislim da je to razdoblje iza nas i veliki nam je motiv i želja vratiti se na pobjednički kolosijek”, rekao je Federico Coppitelli.

S druge strane terena ovaj puta će biti Lokomotiva iza koje su dva uzastopna izgubljena ogleda s Istrom 1961 u Puli. Ovaj drugi, u okviru Kupa Hrvatske, bio je uvjerljiv (3:0), ali to neće zavarati kormilara NK Osijek.

“Oni su se konsolidirali u drugom dijelu sezone, što se od njihove momčadi, uvažavajući kvalitetu, moglo i očekivati. Nemaju dobre igrače samo u prvih 11, nego i u rotaciji. Sigurno je da će i oni ići na pobjedu, kao i mi. Očekuje nas vjerojatno i težak teren, na sve moramo biti spremni. Moguće je da će za ovu utakmicu konkurirati i igrači koji su nam bili ozlijeđeni: Mersinaj, Bukvić i Ohajunwa. Na nekim pozicijama nemamo odgovarajuće alternative u kontekstu većeg broja ozljeda koje nas prate. Stoga su neki igrali u ulogama koje im nisu primarne. Momčad dobro trenira, ima veliku želju za pobjedama, tako da nisam zabrinut. Svjestan sam da se u javnosti štošta piše i govori, pritisak je dio posla kojim se bavim, ali sam apsolutno uz naše dečke koji zaslužuju podršku”, zaključio je trener Osječana.

FOTO: NK Osijek