
Odbojkašice Osijeka konačno očekuje nešto lakši raspored. Nakon pet kola u kojima su redom igrale protiv ekipa iz gornjeg dijela tablice, kao što su vodeća Mladost, Dinamo ili Ribola Kaštela, sada ih očekuju susreti protiv suparnika slične kvalitete. U sklopu 15. kola Superlige danas će od 19 sati igrati u Dubrovniku protiv istoimenog domaćina.
Motivirane i optimistične otputovale su Žokice u Dubrovnik. Imaju se čemu nadati jer su u prvom međusobnom susretu bile bolje s 3:1, no i tada je u Gradskom vrtu bilo poprilično gusto u setovima. Dubrovčanke su ipak trenutno bolje plasirane na ligaškoj ljestvici, nalaze se na sedmom mjestu s 12 osvojenih bodova. Osječanke su odmah iza njih, ali sa četiri boda manje i upravo će to danas pokušati sustići i poboljšati svoj bodovni konto. U prethodnih zahtjevnih pet kola, Žokice su izvukle dva boda protiv Marine Kaštela, a vrlo su dobro parirale Brdima, Dinamu i vodećoj Mladosti. Uglavnom dobro otvore utakmicu i vode do sredine, ako ne i gotovo do kraja seta, a onda ekipe poput Mladosti to preokrenu na iskustvo i kvalitetu. Neke su pouke tako Osječanke zasigurno izvukle iz prethodnih dvoboja, a vjerujemo da željno iščekuju današnji susret kako bi se pokazale u što boljem svjetlu. Ne treba zavarati, Dubrovnik nije nimalo lagan protivnik i ne mogu se prethodno upisati bodove, ali sigurno je ravnopravniji protivnik negoli je to bio Dinamo ili Ribola. Izabranice Darka Filipaša morat će danas odigrati čvrsto, pametno i fokusirano, a kada su takve, problema nema.
„Iako smo ih kod kuće svladale rezultatom 3:1, to ne znači da ima prostora za opuštanje – pogotovo što sada igraju na domaćem parketu. Ipak, mi odlično treniramo i kvalitetno se pripremamo, pa očekujemo dobar rezultat i nadamo se pobjedi. Preostala su još samo četiri kola, a na nama je da što uspješnije privedemo kraju ovu sezonu“, istaknula je osječka kapetanica Rea Rajndl.