
Utakmica na Poljudu bila je riješena već nakon 23 minute igre. U tom je razdoblju Hajduk stigao do uvjerljivog vodstva od 3:0 i bilo je jasno da će bodovi pripasti Hajduku. Osijek je prezentirao jednu od svojih najslabijih partija u ovoj sezoni, pa je derbi ostao bez one prave draži. Strijelci su u prvom poluvremenu bili Uremović te dvaput Livaja, dok je u završnim minutama susreta, nakon ravnopravne igre u drugom dijelu, za konačnih 4:0 zabio Biuk.
„Odigrali smo slabo i zasluženo smo izgubili. Ako u prethodnim susretima nismo imali sportske sreće, sada možemo reći da zaista nismo bili na potrebnoj razini. Hajduk ima individualnu kvalitetu, naročito u odličnom Livaji, no morali smo u svim tim situacijama bolje reagirati. Nije sada vrijeme za neku dužu priču, nego za rad i treninge kako bismo bili bolji. NK Osijek i njegovi navijači svakako zaslužuju više i bolje od svih nas“, kratko je visoki poraz prokomentirao trener Federico Coppitelli.
Peh za Bijelo-plave bila je vrlo rana ozljeda Matkovića (koljeno) na samom startu utakmice, a malo je iznenađenje bilo u izostavljanju Dantasa iz početne jedanaestorice dok se na Mersinaja i Bukvića nije moglo računati zbog ozljeda. Na zagrijavanju se na Poljudu ozlijedio i novopridošli Ohajunwa, tako da nije bilo lako stručnom stožeru prilikom izbora onih koji su participirali u ovome derbiju. NK Osijek je ovim porazom izgubio dosadašnju četvrtu poziciju na ljestvici, a stigao je i do negativne gol-razlike 32:33.
U sljedećem kolu Osječani će imati jako važnu utakmicu protiv Slaven Belupa na Opus Areni, budući da su im i Koprivničani ozbiljni konkurenti za izlazak na europsku scenu. Prethodno će Coppitellijevi izabranici već u srijedu gostovati kod Dinama u Maksimiru, u dvoboju četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Bit će zanimljivo vidjeti u kakvom će se sastavu naši nogometaši suprotstaviti prvaku koji je također za vikend doživio težak poraz od lidera Rijeke na Rujevici.
Foto: NK Osijek