Vijesti /11 svibnja 2026

Podijeli

Teško je suvislo objasniti nemoć koju nogometaši Osijeka imaju igrajući pred svojom publikom na Opus Areni. To je zaista specifično i već predugo traje, a nastavljeno je i na utakmici s Istrom 1961 koja je i drugi puta ove sezone osvojila sva tri boda na osječkom stadionu. Iskusni je Prevljak u samoj završnici prvog poluvremena pokazao što znači imati kvalitetnog i ubojitog centarfora kojega Radotić i njegovi suradnici zasad mogu samo sanjati u svojim redovima… Prvih 45 minuta su Bijelo-plavi odigrali kao da su na nekom prijateljskom odmjeravanju snaga, bez ikakvih briga oko svoga statusa, tako da je to bilo protračenih 45 minuta u kojima se pred vratima Puljana apsolutno ništa nije događalo. Odlučio se osječki trener za vrlo neobičnu postavu u kojoj su od prve minute krenuti juniori Barić i Farkaš, a starteri su bili i Kolarik i Jovičić, tako da je to bila jedna od najmlađih postava NK Osijek u HNL-u općenito. Nekolicinu jedva punoljetnih mladića na terenu je imala i Istra koja je zasigurno očekivala nekakav pritisak domaćina, međutim, njega smo dočekali tek u drugom dijelu utakmice…

„Čak i nismo toliko loše započeli utakmicu, ali već po prvom udarcu ili manjoj protivničkoj šansi, kao da smo blokirali sami sebe. Počeli smo griješiti i nikako nismo uspijevali povezati redove. Zato i nismo mogli opasnije priprijetiti njihovom vrataru, dok smo baš prije odlaska na odmor dobili gol koji je stvorio dodatnu nervozu. U drugom poluvremenu je bilo šansi, bilo je nekih situacija u kojima sam se ponadao da bismo ih doslovno mogli „ugurati“ u gol zajedno s loptom, ali nije očito bilo dovoljno odlučnosti i prisebnosti. Volio bih kada bi netko među nama rekao sam sebi „idem ga zabiti i sve riješiti“, ali to nismo dočekali… Jasno mi je da su navijači nezadovoljni i kritični, ipak smo im morali ponuditi više, kao i svojim obiteljima, prijateljima, svima koji nas prate. Imamo još te dvije utakmice ispred sebe, morat ćemo se baš mobilizirati da to izguramo kako treba jer ovo nije bilo dobro“, rekao je mladi reprezentativac Luka Vrbančić koji je bio na terenu u drugih 45 (+) minuta.

Eh, da je sada jedan Ramon Mierez…

Sterilnost osječkog napada je baš zabrinjavajuća. Ramonu Mierezu se negdje u Dubaiju vjerojatno nerijetko štuca od spominjanja njegova imena među navijačima Osijeka koji se sa sjetom prisjećaju onih dana kada je Argentinac predvodio osječki napad i izluđivao suparničke obrane i vratare. Sada Osječani nemaju „killera“, baš se muče s realizacijom, a iz te muke dolazi i nesigurnost i bojažljivost i u drugim linijama.

„Dao sam priliku mladima jer sam od njih očekivao baš tu neku dodatnu energiju, to sam im i govorio u pripremi utakmice. Bio sam spreman na određene pogreške kao danak nekom neiskustvu, ali nismo dobili onaj poticaj kojeg smo očekivali, iako zasigurno ne mislim kriviti te mladiće. Nešto smo promijenili u nastavku, opet je bilo prilika u kojima smo mogli barem do boda, ali nam se prečesto ponavlja ta jalovost u završnici. S druge strane, znali smo da je Istra vrlo opasna u završnoj trećini, zato samo u najavi i spomenuo da će nam za pobjedu trebati najmanje dva pogotka… No, nitko sada neće posao završiti umjesto nas, opet mi to moramo odraditi“, istaknuo je Tomislav Radotić.

FOTO: NK Osijek