
Osječki boksač Luka Pratljačić ostao je nadomak medalje na Svjetskom kupu u brazilskom Foz do Iguacu. Zaustavljen je, naime, u četvrtfinalnoj borbi od Azerbajdžanca Mahammada Abdullayeva koji je slavio jednoglasnom odlukom sudaca. Pratljačić, inače drugi nositelj superteške kategorije, tako je u ukupnom poretku zauzeo peto mjesto.
Svjetski kup bio je prilika da se osječki boksač vrati u ring i na međunarodnu scenu nakon višemjesečne stanke zbog ozljede šake. I, prvi je meč prošao uspješno, Pratljačić je svladao kineskog prvaka Zhao Longkaija, a onda ga je ždrijeb spojio s Abdullayevom s kojim se već dvaput borio – na Europskom prvenstvu 2024. u Beogradu kada je Luka bio brončani, odnosno još ranije na Europskom prvenstvu U23 prije sedam godina kada je bolji bio Azerbajdžanac koji je kasnije postao i prvak Europe. Pokušao je osječki div i u ovom dvoboju od početka pritisnuti starog znanca, no Abdullayev se vješto izmicao, blokirao Lukine prijetnje i uzvraćao protunapadima koji su mu donijeli bodovnu prednost u sve tri runde, a samim time i polufinale Svjetskog kupa.
Od ostalih hrvatskih predstavnika, Sara Beram je također zaustavljena u četvrtfinalu, dok je Slavonac Gabrijel Veočić osvojio srebrnu medalju u finalu s domaćim favoritom, Brazilcem Wanderlei Pereirom.
FOTO: Hrvatski boksački savez