
Osječki boksač Luka Pratljačić upisao je i drugu profesionalnu pobjedu u karijeri! Točno godinu dana nakon prvog nastupa u profesionalnim vodama i slavlja nad Emilom Zgyugom, član BK Osijek razornim je prekidom u prvoj rundi svladao mađarskog debitanta Petera Totha u njemačkom Oberhausenu na spektaklu u organizaciji Arena Box Promotiona.
Brzo, odlučno i bez kompliciranja, baš onako kako je i navikao svoje navijače, Pratljačić je odradio i drugi profesionalni meč u svojoj karijeri. Osječki div nastupio je u njemačkom Oberhausenu, u uvodnom dijelu priredbe u organizaciji Arena Box Promotiona, i za protivnika dobio mađarskog debitanta Petera Totha. Odmah ga je u prvoj rundi stjerao u kut demonstrirajući svoju snagu, a onda zadnjim aperkatom i srušio, nakon čega je sudac mogao samo potvrditi ono što je bilo jasno od prve minute. Hrvatski je reprezentativac tako upisao i drugu pobjedu u svom profesionalnom boksačkom poglavlju, i to također prekidom u prvoj rundi – baš kao i prije godinu dana protiv Zgyuge u Zagrebu.
Inače, Pratljačić je nedavno i treći put zaredom postao državni prvak u superteškoj kategoriji (+90 kg), a na manifestaciji "Sportaš godine" proglašen je najboljim sportašem Grada Osijeka za 2025. godinu.
FOTO: Hrvatski boksački savez