
Rukometašice Osijeka zaključit će ovu sezonu Prve hrvatske rukometne lige. Došli smo do zadnjeg 26. kola, a upravo će Osječanke posljednje izaći na parket ovog vikenda. U nedjelju, 25. svibnja, gostovat će u Labinu kod Rudara, u utakmici koja je na rasporedu od 19:30 sati, i tako spustiti zastor na još jednu prvoligašku sezonu.
Pobjedom su se rukometašice Osijeka oprostile od svojih navijača u prošlom kolu protiv Sinja, a sada će s istim učinkom pokušati i završiti sezonu. Zadnja prepreka im je Rudar koji je sedmoplasiran na ligaškoj ljestvici, dok su Osječanke na osmom mjestu s dva boda manje. Slijedi nam, dakle, jedan pravi susjedski derbi – u zlatnoj sredini tablice. Trener Rudara Diego Datos biranim riječima govori o Osijeku kao uigranoj i kompaktnoj ekipi, a treba istaknuti kako je Osijek jedini, naravno osim Podravke, protiv kojeg Labinjanke u ove dvije sezone još nisu osvojile bodove. Bit će im to zasigurno motiv više za ovu nedjelju – završavaju jednu poprilično uspješnu sezonu pred domaćom publikom, a u goste im stiže ekipa koju dvije godine nisu uspjeli poraziti. No, nešto će se definitivno pitati i Kordijev sastav koji je u prvom međusobnom susretu ove sezone slavio s 28:23, a koji također želi s pobjedom okončati prvenstvo.
„U nedjelju nas očekuje posljednja utakmica sezone. Gostujući teren je uvijek dodatan izazov, ali naša želja je zaključiti sezonu pozitivnim rezultatom. Idemo skupiti glave još jednom i pokušati doći do bodova“, najavila je Lea Hren iz osječkih redova.