
Rukometašice Osijeka pripremaju se za treću utakmicu u posljednjih tjedan dana. Ponovno će gostovati u Labinu, u kojem su prošle srijede igrale osminu finala Hrvatskog kupa. Sutra, 1. travnja, ih pak protiv istih protivnica očekuje prvenstveni izazov, i to u 21. kolu Prve hrvatske rukometne lige, koji je na rasporedu od 19 sati u SC Franko Mileta.
Zahtjevan ritam osječkih rukometašica bliži se kraju. Nakon osmine finala Hrvatskog kupa i ligaškog susreta s Dalmatinkom, sutra ih očekuje još jedan ligaški izazov – protiv istih protivnica s kojima su igrale osminu finala. Rukometašice Osijeka ponovno će gostovati u Labinu gdje će i treći put ove sezone odmjeriti snage s Rudarom. U dosadašnjim susretima obje u ekipe upisale po jednu pobjedu, i ostaje nam za vidjeti u čiju će korist otići međusobni omjer.
„ Ponovno putujemo u Labin gdje nas očekuje susret s ekipom Rudara, nakon kup utakmice prošle srijede u kojoj smo, unatoč porazu, odigrali dobru utakmicu i nismo nastupili u kompletnom sastavu. Ni ove srijede nećemo moći računati na manji broj igračica zbog poslovnih obveza i određenih ozljeda. Unatoč svemu, vjerujemo u sebe i svoj rad. Vjerujem da će ova utakmica biti drugačija nego ona u kupu. Utakmica protiv Dalmatinke dala nam je dodatnu vjeru da se možemo nositi s ekipama koje su iznad nas. Ovo je nova prilika da pokažemo karakter, zajedništvo i borbenost te da dođemo do vrijednih bodova u završnici prvenstva“, najavio je Osijekov trener Zoran Dorić.
Upravo su taj karakter i borbenost Osječanke pokazale u prošlom kolu u kojem su u 45. minuti gubile s pet pogodaka razlike, pa nadoknadile zaostatak i na kraju slavile na domaćem terenu. Vjerujemo da će na toj pobjedi uhvatiti zalet za ovo gostovanje i pokušati savladati Rudar i drugi put u prvenstvu. Podsjetimo, njihov prvi međusobni susret odigran na Zrinjevcu još sredinom studenog završio je u korist Puma s 30:22.