
Pisali smo već ranije u najavi da će rukometašice Osijeka teško do bodova u sljedećih par kola u kojima ih očekuju dvoboji s ekipama iz samog vrha ligaške ljestvice. Upravo to je pokazala ova prva utakmica protiv Podravke u kojoj su aktualne hrvatske prvakinje očekivano svladale Osječanke s 38:15 u sklopu 18. kola i nastavile svoj niz bez poraza u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi. Osijek je tako pao na deveto mjesto u poretku.
Možda i lakše od očekivanog su rukometašice Podravke savladale Osijek. Silovito su otvorile susret te na krilima Andree Šimare i Sare Šenvald povele s 9:2, pa već od samog početka jasno naglasile da će ova utakmica biti itekako jednosmjerna. U nastavku su samo povećavale svoju prednost, a utakmicu su odlučile već u 25. minuti kada su postavile nedostižnih +12. Nisu Osječankama od pomoći bili ni dosuđeni sedmerci budući da su na protivničkim vratima sve tri golmanice bile itekako raspoložene, pa su i Lucija Bešen, i Petra Marinović, i Antonia Tucaković upisale po jednu obranu sa sedam metara. Bilo je ovo dosta blijedo izdanje osječkih rukometašica koje su na ovo gostovanje otišle, dakako, bez rezultatskog imperativa, ali sa željom da odigraju jednu discipliniranu utakmicu. Pa ipak, iako su u drugom dijelu djelovale malo življe, nisu mogle ugroziti aktualne hrvatske prvakinje koje su i 17. put ove sezone postigle više od 30 golova.

“Domaćinu bih čestitao na pobjedi i zaželio sreću u nastavku natjecanja, kao i što bolji uspjeh u Ligi prvakinja. Mi smo došli odigrati jednu korektnu utakmicu, no na kraju je bilo to jedno slabo izdanje. Imali smo puno tehničkih grešaka i puno promašenih prilika. Vratarke Podravke su bile dobre, a mi smo zbog grešaka došli do velikih minusa. Ostaje nam da se što bolje pripremamo za nastavak sezone, imamo malo teži raspored u kojem nam dolaze ekipe iz vrha tablice“ istaknuo je nakon susreta Osijekov trener Zoran Dorić.
Dorićeve će igračice i idućeg vikenda na gostovanje, no ovaj put kod trećeplasiranog Bjelovara. Utakmica je na rasporedu u subotu, 21. ožujka, s početkom u 17 sati.