Vijesti /24 travnja 2026

Podijeli

Imaju Bijelo-plavi važnu pobjedu iza sebe, ostvarenu na splitskom Poljudu. No, sigurno im nije baš ugodno prihvatiti činjenicu da uspješniji na gostovanjima nego pred svojima navijačima na Opus Areni. Stoga šef stručnog stožera Tomislav Radotić ima veliku želju da se i na tom planu stvari počnu pozitivnije razvijati.

„Sigurno je da smo s pobjedom nad Hajdukom opet dobili dozu samopouzdanja, sigurnost i mir. Iznimno mi je drago zbog momčadi jer smo, nakon poraza od Varaždina, imali veliki broj izostanaka, zato je bitno da su dečki koji su igrali u Splitu reagirali sjajno i odigrali jako dobro, taktički zrelo i pametno. Dobili smo taj jedan novi impuls koji će se, nadam se, osjetiti i protiv Lokomotive. Velike su pobjede bile u Rijeci i Splitu, to je jako bitno da pokažemo kako smo u stanju svima parirati. Međutim, želio bih da dobivamo utakmice na domaćem terenu koje trebamo pobjeđivati, uz dužan respekt prema suparnicima. Mislim da smo igrali dosta kvalitetno i s Goricom i protiv Varaždina, stvarali smo veliki broj prilika, ali nismo imali preciznosti, rekao bih i hrabrosti i odlučnosti, te individualne odgovornosti. Nekada je Gradski vrt bio neosvojiva tvrđava i volio bih da to bude i u našem sadašnjem domu na Opus Areni. Ipak želimo podariti navijačima više radosti kada su na tribinama našeg stadiona“, rekao je Radotić.

Odvojiti se dodatno od Vukovara i približiti mirnoj zoni

Lokomotiva u posljednje vrijeme igra sve bolje i osvaja bodove. Sada su na petoj poziciji i čak im ni plasman na europsku scenu ne izgleda nedostižno, iako su još donedavno bilo u opasnoj zoni.

„Očekujem razigranog protivnika, poznajem njihove  trenere i kroz mlađe uzraste. To je otvoren nogomet, imaju jako dobru selekciju u momčadi, kombinaciju iskustva i mladosti, kao i individualnu kvalitetu. Dakle, u stanju su riješiti situacije jedan na jedan, atipično su visoki i ima tu dosta stvari o kojima moramo voditi računa. Znaju „umrtviti“ protivnika u fazi obrane i onda su jako dobri u tranziciji, a isto tako, ako ih se pusti da igraju, haklerska su ekipa. Volio bih da mi budemo ti koji će diktirati tempo i ritam utakmice, neutralizirajući protivničke kvalitete“.

Utakmica između nogometaša Osijeka i Lokomotive u okviru 32. kola HNL-a bit će odigrana u subotu, 25. travnja, a početak je u 18,15 sati. Bijelo-plavi zasigurno promišljaju kako se još više odvojiti od Vukovara, ali i zadržati korak s osmoplasiranom Goricom, možda i sa Istrom i Slaven Belupom koji su također dostižni u završnici sezone.

FOTO: NK Osijek