
Da su nogometaši Osijeka češće pružali partije kao protiv Slaven Belupa u petak na Opus Areni, vjerojatno sezonu ne bi ostvarili svoj najslabiji plasman u HNL-u. Posve mlada osječka momčad dominirala je protiv gostiju iz Koprivnice i pred dosad najmanje gledatelja na najljepšem stadionu u Hrvatskoj ostvarila zasluženu pobjedu od 2:0. U prvom poluvremenu je bilo dosta šansi pred vratima Farmaceuta, ali lopta nijednom nije završila u mreži, što je obilježilo gotovo cijelo prvenstvo iz perspektive Bijelo-plavih. No, u drugom dijelu susreta mrežu je prvo zatresao Nail Omerović u 55. minuti, da bi u 62. Miloš Jovičić iskoristio idealnu asistenciju Arnela Jakupovića i postigao svoj prvijenac za NK Osijek.
“Drago mi je što smo pokazali kako zaslužujemo ovaj ostanak u Ligi. Odigrali smo dobru utakmicu od početka do kraja, bilo je puno dobrih stvari na terenu, a posebno me veseli što je priliku dobilo i opravdalo puno mladih igrača iz naše Škole koja je i dalje jedna od najboljih u državi. To je pravi identitet našeg kluba i pokazuje nam put kojim bismo trebali ići. Čestitke debitantima, Mateju Grahovcu na vratima i Davidu Kalemu jer su bili vrlo dobri. Isto tako, drago mi je zbog našeg najboljeg strijelca Omerovića koje je zabio, a naravno da sam i osobno sretan što sam i ja postigao pogodak. Igrali smo napadački, prilično okomito i bilo je dosta prilika, tako da su i navijači mogli biti zadovoljni. Osijek u sljedećoj sezoni mora biti bolji i uspješniji, ovako loša nam se ne smije ponoviti”, poručio je Jovičić.
Trener Tomislav Radotić je ispunio svoju osnovnu zadaću u razdoblju koje je proveo na klupi Osječana. Nije mu bilo nimalo jednostavno, no momčad je uspio dobrim dijelom stabilizirati i pokazao se uspješnijim od svojih prethodnika Simona Rožmana i Željka Sopića. Stoga je među navijačima dosta onih koji zazivaju Radotićev ostanak za kormilom, iako je to pitanje i nadalje sasvim otvoreno. Neki su razgovori s predsjednicom Alexandrom Vegh proteklih dana obavljeni, no konačna odluka ipak nije donijeta ili barem nije javno objavljena. Ono što je sasvim sigurno je da u igračkom kadru više neće biti Frana Karačića, Tonija Teklića, Samuela Akerea, Davida Čoline i Vladana Bubanje kojima je istekla posudba. Općenito, puno je upitnika što i ne čudi, s obzirom da klub još nema sportskog direktora koji bi povlačio poteze. Ono što se trenutno zna je samo datum prvog okupljanja na početku priprema za novu sezonu, a to će biti 23. lipnja.
FOTO: NK Osijek