
Šteta, ali sve je to dio sporta. Ozljeda je spriječila Donnu Vekić da napravi nešto više na prvom Grand Slamu sezone u Melbourneu. Zaustavljena je u osmini finala Australian Opena i to od Ruskinje Anastasije Pavljučenkove koja je slavila sa 7:6(0), 6:0 i plasirala se među osam najboljih koje ostaju u završnici turnira. Ključni trenutak ovoga meča dogodio se u tie-breaku prvog seta, kada je Donna nezgodno doskočila i osjetila bol u koljenu, nakon čega naprosto više nije mogla normalno igrati i pružiti sve od sebe. No, Vekić je ipak odlučila završiti meč, bez obzira što je bila svjesna kako ga u takvom stanju ne može dobiti. Nije odustajala zbog svojih navijača, koji su je i ovaj puta zdušno bodrili s tribina.
Prethodno je najbolja hrvatska tenisačica pet puta dolazila u priliku oduzeti servis svojoj suparnici, ali ipak nije uspjela u tomu. Svoj je, pak, izgubila tri puta, redovito u drugoj dionici ovoga dvoboja koji je praktički završio i prije samoga kraja, s obzirom na Donnino onemogućeno kretanje, uvjetovano ozljedom. Tako je Pavljučenkova slavila i u trećem međusobnom ogledu, a Hrvatska je ostala bez ijednog predstavnika u nastavku turnira, što se tiče pojedinačne konkurencije. Nadamo se da će se naša sugrađanka što prije oporaviti i biti spremna za brojne izazove koji je očekuju u nastavku sezone…