
Bez bod(ov)a su se nogometaši Osijeka vratili sa svog posljednjeg gostovanja u sezoni koja se sasvim približila kraju. Nije pritom za Bijelo-plave bilo rezultatskog zadovoljstva, budući da ih je Varaždin svladao s 2:1 i zadržao svoje izglede da ostane na četvrtoj poziciji koja bi ih možebitno odvela u Europu dok će Jugović i suigrači spuštanje zavjese u HNL-u dočekati na skromnom, sedmom mjestu. To znači da će NK Osijek nakon osam godina ostati bez utakmica pod okriljem UEFA-e i to je svakako razočaravajuće za navijače. Što se tiče samog varaždinskog dvoboja, osječka je momčad prva došla u vodstvo golom Hernanija već u 9. minuti, međutim, nakon toga je uslijedilo loše razdoblje igre gostiju što su Varaždinci iskoristili i preko Mitrovskog u 22. i Vuka u 28. minuti stigli do preokreta.
Ono što je bilo pozitivno unatoč ovome porazu vezano je uz vrlo dobar nastup 18-godišnjeg Nike Farkaša koji je u svojih dvadesetak minuta, koliko je proveo na terenu, pokazao više nego mnogi koji su igrali od samoga početka. Junior Osijeka je u potpunosti opravdao povjerenje trenera Simona Rožmana i s nekoliko jako dobrih i lucidnih poteza potvrdio da bi Osječani u njemu mogli dobiti plemenitog i kreativnog veznjaka kakav im je svakako nedostajao tijekom ove sezone.
„Dobro smo krenuli u utakmicu, stigli smo i do vodstva, ali se potom nismo držali zajednički na terenu, izostao je kolektivni pristup i protivnik je sve preokrenuo u svoju korist. Sada više nemamo nikakve šanse za Europu, pa ćemo se protiv Istre nastojati oprostiti pobjedom od ove sezone, vjerujući kako će sljedeća biti puno bolja. Meni je drago što mi je trener pokazao da u meni nešto vidi i prepoznaje, hvala mu na tomu i nastojat ću u svakom sljedećem nastupu biti još bolji“, izjavio je Farkaš.
Upravo je Niko svojim točnim asistencijama omogućio dvije velike prilike Omeroviću i Soldi u završnoj fazi varaždinskog dvoboja, koje su ipak ostale neiskorištene, a jednom je i sam stavio na ozbiljnu kušnju suparničkog vratara. Stoga je mladi hrvatski reprezentativac svakako zaslužio šansu i na oproštaju s Istrom i to u značajno većoj minutaži nego u Varaždinu…
FOTO: Karlo Kralik (NK Osijek)