
Više od 3.000 gledatelja okupilo se u velikoj dvorani Gradski vrt na trećoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske u futsalu. Odmah ćemo notirati kako je to dosad najveća dvoranska posjeta, kada je riječ o osječkim sportskim kolektivima u ulozi domaćina! Međutim, nije to pomoglo dečkima iz MNK Osijek da ostvare još jednu, presudnu pobjedu nad Dinamom. Gosti su zasluženo slavili s uvjerljivih 5:1, tako da ostaje neizvjesno tko će biti protivnik Novom Vremenu u borbi za titulu. Treba priznati da su Zagrepčani odigrali odlično i već su do odlaska na odmor imali vodstvo od 2:0 golovima Gudasića i Pasaričeka. Najbolju priliku domaćin je imao iz deseterca, međutim, Damjanović nije uspio svladati Piplicu.
I u drugom dijelu Modri su nastavili pritiskati Osječane koji se nisu snašli u tim okolnostima, pa ih je protivnik naprosto tjerao na pogreške. U 30. minuti već je bilo 0:3 golom odličnog Mužara, a ni 60 sekundi kasnije bilo je četiri pogotka razlike, nakon što je zabio Čekol. Zaigrali su Bijelo-plavi s vratarom-igračem, ali im ni to nije donijelo ništa dobro jer su primili novi pogodak kada je ponovno zabio Mužar. Tek u 39. minuti Osijek Kandit uspijeva smanjiti na 1:5, a strijelac je bio Šalaj.
“Pritisak koji donosi polufinale play-offa je normalna stvar. No, ne smijemo zaboraviti da je Dinamo aktualni prvak i odlična momčad, posložena od sjajnih individualaca. Jako je teško dobiti ih triput zaredom, tako da ovo nije ništa šokantno, nastavljamo i dalje borbu za ostvarenje naših snova. Imamo i tu četvrtu utakmicu na domaćem terenu i svakako ćemo nastojati pokazati puno bolju igru i plasirati se u finale. Ovaj puta nam je nedostajalo prave energije, oni su naprosto bili bolji, ali ništa se posebno ne mijenja”, istaknuo je Josip Šalaj.
Iz Gradskog vrta ponovno u Zrinjevac
Znali smo da nitko u Dinamu ni ne pomišlja da je ova serija za njih izgubljena, nakon što su dvaput uzastopce izgubili pred svojom publikom. Pokazali su snagu u Gradskom vrtu i jasno je da će naš superligaš imati jako tešku zadaću i u ponedjeljak.
“Bila je ovo tipična utakmica u ovoj fazi play-offa. Nismo baš dobro reagirali u ovom okolnostima kada je dvorana bili praktički sasvim ispunjena, ipak je to bilo nešto sasvim novo za nas. Čestitam klubu i svim gledateljima koji su ispunili tribine. Pokušali su nas nositi do pobjede, ali Dinamo je ovaj puta jednostavno pokazao više i bio puno konkretniji. Idemo dalje, još je jedna meč-lopta u našim rukama i pokušat ćemo je iskoristiti te se probiti u finale. Što se same pripreme tiče, ona će viši biti mentalne prirode jer se igra već za dva dana”, rekao je trener osječke momčadi Carmine Tarantino.
Osijek Kandit ponovno će, dakle, biti domaćin, no taj četvrti polufinalni dvoboj bit će odigran u dvorani Zrinjevac. Bit će to u ponedjeljak s početkom u 19 sati.
FOTO: Josip Capan (MNK Osijek Kandit)