Vijesti /12 svibnja 2026

Podijeli

Osječanin Vito Bede, član Teniskog kluba Olimpija 1984, postao je prvak Hrvatske u parovima i viceprvak u singlu na nedavno održanom Prvenstvu Hrvatske do 12 godina. U konkurenciji parova je zajedno s Noom Tokićem iz Zadra osvojio naslov državnih prvaka, dok je u pojedinačnoj konkurenciji zbog ozljede leđa predao finalni meč.

 Čakovec je od 2. do 7. svibnja ugostio Prvenstvo Hrvatske do 12 godina u tenisu, a svoje su predstavnike imali i TK Olimpija 1984 te TK Osijek. I upravo je 11-godišnji član Olimpije Vito Bede ostvario sjajne rezultate i postao državni prvak u parovima, a viceprvak u singlu. U parovima je igrao s Noom Tokićem iz Zadra 08 i njih su dvojica u prvom kolu pobijedili osječki par Damašek-Kaljević. Inače prvi nositelji bolji su bili i od svojih protivnika u četvrtfinalu i polufinalu, da bi u finalu savladali par Lukin-Zovko s 3:6, 6:1 (10:6).  

Vito, inače treći nositelj u pojedinačnoj konkurenciji, uvjerljivim je pobjedama stigao do četvrtfinala u kojem je sa 6:2, 6:2 u setovima savladao drugog Osječanina i predstavnika TK Osijek Matea Kaljevića. Još uvjerljiviji Vito je bio u polufinalu prepustivši svom protivniku samo dva gema, a onda je finalni meč morao predati zbog ozljede leđa i time je Jure Domagoj Lukin postao teniski prvak, a Vito Bede viceprvak Hrvatske u pojedinačnoj konkurenciji dječaka do 12 godina. U ovoj je kategoriji još nastupio i Osijekov Aleksandar Damašek koji je zaustavljen u prvom kolu.

FOTO: TK Olimpija