Vijesti /18 svibnja 2026

Podijeli

Predstavnici Karate akademije Osijek te klubova Osijek, Aether, Esseker i Kuna proteklu su nedjelju nastupali u Sportskoj dvorani Vijuš na 28. međunarodnom memorijalnom karate kupu Slavonski Brod. Osječki su predstavnici bili među gotovo 500 natjecatelja iz 45 klubova, odnosno pet država. Osim Hrvatske, sudjelovali su klubovi iz Bosne i Hercegovine, Mađarske, San Marina i Slovačke.

Najuspješniji osječki klub bila je Karate akademija Osijek koja je zauzela visoko treće mjesto u ukupnom poretku s osvojene tri zlatne, šest srebrnih i šest brončanih medalja. Kod Akademičara je, inače, prijavljeno 26 natjecatelja koji su se uglavnom borili u pojedinačnoj konkurenciji kumita. Zlatni su bili Adrian Klarić (ml. kadeti, +65 kg), Luka Boban (kadeti, 70 kg) i Sara Čupić (U9, +43 kg) koja je tome pridodala i srebrnu medalju u starijoj kategoriji (U11, 44 kg). Srebro su također osvojili i Mihael Andžaković (U9, 31 kg), Fran Vukmanić (kadeti, 52 kg)  Karlo Batos (kadeti, 70 kg), Gabrijel Nemet (juniori, 55 kg) i Bartol Klanac (juniori, +76 kg), dok su se broncom okitili Petar Erdeši (ml. kadeti, 50 kg), Josipa Ćuk (ml. kadetkinje, 52 kg), Patrik Žižanović (kadeti, 57 kg), Tena Ogrebić (U11, 34 kg) i njen brat Ante (ml. kadeti, 45 kg) te seniorka Nikolina Horvatović koja je nastupila u konkurenciji kata. Klub su u Slavonskom Brodu još predstavljali Lana Mesić, Mia Maria Boban, Petra Ćuk, Nicole Furgala, Viktor Hannich, Nina Mečević Stambolija, Lea Nemet i Petra Vukmanić, a sve pod budnim okom trenera Gorana Mesića, Karle Karačić i Domagoja Matkovića.

Karate klub Osijek našao se pak na 20. mjestu u konačnom poretku s 2 zlatna odličja te po jednim srebrnim, odnosno brončanim. Za isti je u Slavonskom Brodu, isključivo u  konkurenciji kata, nastupilo 11 natjecatelja među kojima su najuspješniji bili Nina Miličević (U9) i Tia Puljek (kadetkinje). Drugoplasirana bila je Mia Tubić (U11), a trećeplasirana Tonka Štefić u kategoriji kadetkinja. Svoje su vještine još prikazali Pia Barać, Matija Blažeka, Elena Jelić, Korina Matejašić, Lovro Matejašić, Dunja Molnar i Franka Mundweil.

Članovi Aethera zasjali u konkurenciji mlađih kadeta

Predstavnici Aethera našli su se na 27. mjestu s učinkom od jednog srebra i četiri osvojene bronce. Na turniru ih je nastupilo 10 također isključivo u konkurenciji kata. Najuspješniji su, zanimljivo, bili u konkurenciji mlađih kadeta u kojoj su popunili pobjedničko postolje! Njihov Mihael Pavošević bio je srebrni, a David Vodopija i Patrik Prigl u istoj su konkurenciji bili brončani. Tome su pridodali i broncu Karla Mitrića u kategoriji učenika, dok su za klub još nastupili Toni Boljevac, Marko Florschutz, Gabriela Galir, Ema Kokanović, Paola Mitrić i Leona Paun.

Devet natjecatelja imao je KK Esseker koji je u pojedinačnoj konkurenciji kata došao do jedne srebrne i jedne brončane medalje! Srebrna je bila Petra Janocik, a brončana Jana Čajkovac, i to obje u konkurenciji mlađih učenica. U Slavonskom Brodu su još nastupili Leona Bajsić, Lorena Frajt, Marta Janocik, Lana Lucija Ljubičić, Franka Šakota, Karmen Tomičić i Tara Troskot.

Naposljetku, KK Kuna se sa turnira vratila s brončanim postoljem Antuna Vdovjaka u konkurenciji učenika. Osim Antuna, nastupili su i njegov brat Josip, odnosno Alen Batorek i Jakov Mišura.

FOTO: Karate akademija Osijek, KK Osijek, KK Esseker